BLOGI ja FOTOD | Kalev/Cramo pingutas kõvasti ja võitles lõpuni, kuid Moskva CSKA lahkub Tallinnast ikkagi võiduga

 (145)

Korvpalli Ühisliigas tegi BC Kalev/Cramo südi esituse, kuid Euroliiga tippmeeskond Moskva CSKA lahkub Tallinnast siiski 85:80 võiduga.

Kalev/Cramo alustas kohtumist hoogsalt ning avaveerand võideti 20:19. Ka teisel veerandajal hoiti juhtohje, kuid poolajapausile mindi ikkagi CSKA 47:40 eduseisus.

Kalevlased ei lasknud teise veerandaja kehvast lõpust end heidutada ning sisuliselt püsiti mängus kohtumise lõpuni. Vahepeal paisus vahe ka üle 10 silma, kuid lõpus läks peaaegu isegi teravaks. Lõpuks teenis CSKA üsnagi napi 85:80 võidu.

Euroliiga tippmeeskonna mänguvankrit vedas hispaanlane Sergio Rodriguez, kelle kontole kogunes 26 punkti. Nando De Colo lisas 14 ning Alec Peters 10 silma.

Kalev/Cramo resultatiivsemad olid Chavaughn Lewis 16, Janari Jõesaar 14 ning Kristjan Kangur 12 punktiga.

Turniiritabelis on CSKA endiselt esimene. Täiseduga jätkaval meeskonnal on koos 11 võitu. Kalev/Cramo on viie võidu ja seitsme kaotusega seitsmes.

Kalev/Cramo peab Ühisliigas järgmise kohtumise 13. jaanuaril, kui külla sõidetakse Minski-Tsmokile.

Kalev/Cramo - Moskva CSKA
Kalevlased enam midagi välja ei joonista. Kohtumine läbi! CSKA-le 85:80 võit!
Hackett tabab kahest vabaviskest ühe. Aeg võetakse maha. 12 sekundit lõpuni.
Lewis korvi alt. Seejärel ajavad kalevlased CSKA mehi kaitses taga. Lõpuks tehakse viga. Hackett vabaviskejoonele.
Hunter tabab kaks vabaviset.
Kangurilt kaks silma. Käib viimane minut.
Rodriguez paneb kalevlaste õnneks mõlemad vabavisked mööda, kuid laud läheb CSKA-le. Sealt tulevad kaks punkti lõpuks aga ära.
Kangur eksib viskel, kuid Jõesaar on lauas omal kohal ja toob kaks silma ära.
Kalevi poolel tabab Lewis kahest vabaviskest ühe.
Hunter toob vabavisetest CSKA-le punktilisa. 2.37 lõpuni.
Moultrie korvi alt, lisaks tehakse tema vastu viga ning ameeriklane tabab ka vabaviske.
Järgmisel rünnakul tabab CSKA poolelt kaugviske aga Hackett.
Nüüd kaks tabavat vabaviset Moultrielt.
Jõesaar lisab veel tabava kaugviske. CSKA võtab aja maha. 4.30 lõpuni.
Kalev saab punktilisa taas vabavisetest. Seekord on kahel korral täpne Kangur.
Peters korvi alt.
Mirkovici tabavad vabavisked vähendavad kalevlaste kaotusseisu kümne silma peale. 6.18 lõpuni.
Keedus tabab kaks vabaviset.
Antonov vastab kaugviskega.
Lynch toob Kalev/Cramole kaks silma juurde. 7.53 mängida. 11 silma vahe.
https://www.instagram.com/p/BsBJe7OAS02/
Viimane veerandaeg on alanud!
CSKA on Rodriguez`i vedamisel vaikselt eest libisemas. 57:70, kolmas veerandaeg lõppenud.
Rodriguez on ikkagi võimas mees - tema kolmesed veavad CSKA uuesti ette. Hispaanlasest mängujuhil on koos juba 20 silma. 52:62, 2.41 kolmanda veerandaja lõpuni. 
Kuigi veerandaja alguses tundus, et CSKA libiseb minema, on Kalevi kaitse nende rünnakud pidama saanud ning vahe hoopis vähenenud. 4.30 kolmanda veerandaja lõpuni. 
Kanguri ja Mirkovici kolmesed hoiavad Kalevit mängus. 48:52
Algab teine poolaeg
40:47 Esimene poolaeg on lõppenud. 
CSKA saab vabavisete ja Rodriguezi kiirrünnaku abli juhtima. 39:44. 26 sekundit esimese poolaja lõpuni. CSKA võtab aja maha.
Kalevi eelmise mängu ruskakangelane Lewis on täna täis tahtmist tõestada, et eelkõige on ta ikkagi hea korvpallur. Tema arvel juba 11 punkti. Kalev ees 39:36. Veerandaja lõpuni jääb 2.04
Higgins saab tehnilise vea ja kuna tal oli varem kirjas ka ebasportlik viga, peab ta mängust lahkuma. 
Kalev pääseb ette 34:30 ning CSKA peatreener Itoudis teeb seepeale kaks vahetust. Nüüd on tippklubil platsil ainult leegionärid. Rodriguez paneb kohe kolmese ning Kalev võtab aja maha.
Lewise kolmene viib Kalevi taas ette 30:28. 5.39 teise veerandaja lõpuni, CSKA võtab aja maha. 
CSKA peatreener Itoudis saab kohtunikega suhtlemise eest tehnilise vea. Tippklubi ei suuda kuidagi Kalevit maha suruda. 27:26
Kitsingu kolmene viib Kalevi ette 23:19, kuid CSKA vastab sellele ilmeliselt kannatliku ja ilusa rünnaguga ning De Colo vastab kolmesega. Lisaks Kurbanovi vabavisked. 23:24
CSKA tegevuses on tunda küll kvaliteeti, kuid Kalev on seni mänginud nendega nagu võrdne võrdsega. 
Lewise võimas pealtpanek toob esimese veerandaja võidu Kalevile! 20:19
Lynch viib klassikalise "vana" abil Kalevi juhtima 16:15
12:15, 2 minutit veerandaja lõpuni
Kalevil tuleb pärast pikka vigastusest tingitud pausi platsile Erik Keedus!
Jõesaar on hoos. Vabavisked ja viik 7:7.
Jõesaar pnaeb pealt! 5:7
3:7, Kolm ja pool minutit mängitud.
Jõesaat Hacketti vastu ja Kalevi skoor on avatud. 2:5
Kangur teeb kahe minutiga kaks viga ja läheb juba pingile. 
Kalevil pole täna hinnaalandust oodata. CSKA kaotas reedel Euroliigas võõrsil Panathinaikosele ning täna on meestel omajagu tõestamist.
Kohtumine algas!
Kalevi algviisik: Mirkovic, Jõesaar, Dorbek, Kangur, Moultrie
Kalev/Cramo alustab mängu koosseisus Mirkovic, Dorbek, Jõesaar, Kangur, Moultrie.
https://twitter.com/VTBUL/status/1077480072766992385

Enne mängu:

Hoolimata sellest, et 26-mängulisest põhiturniirist on Kalev pidanud 11 ja Dimitrios Itoudise juhendatav CSKA 10 mängu, kohtuvad meeskonnad tänavu juba teist korda. 22. oktoobril võõrsil peetud kohtumises läks tiitlikaitsja juba avaveerandil oma teed ja teenis 102:75 võidu. Kalevile tõi toona Ivan Almeida 18 ja Janari Jõesaar 13 punkti. CSKA ridades said käe valgeks kõik 12 meest: Othello Hunter kogus parimana 19 punkti, William Clyburn lisas 17 punkti. Tänaseks on CSKA-l turniiritabeli liidrina kirjas 10 võitu ning Kalevil seitsmendana 5 võitu ja 6 kaotust.

Seotud lood:

CSKA on suutnud sisuliselt kogu oma mulluse põhituumiku Nando De Colo, Sergio Rodriguezi, Will Clyburni, Cory Higginsi, Othello Hunteri, Kyle Hinesi, Nikita Kurbanovi ja Andrei Vorontsevitši näol säilitada. Uutest meestest väärivad tutvustamist endine Kristjan Kanguri klubikaaslane, Itaalia passiga Daniel Hackett ja hiljuti Venemaa kodakondsuse saanud Joel Bolomboy. Viimati nimetatud keskmängija, kes sündis Donetskis Venemaa-Kongo perre, kuid kasvas üles Ameerika Ühendriikides, debüteeris Ühisliigas seejuures vaid paar nädalat tagasi ning on kahe esimese mänguga kogunud juba 37 punkti. Eelnevatest hooaegadest on Bolomboy’l kirjas ka 20 mängu NBA-s, kirjutab Eesti meisterklubi koduleht.

Kui Ühisliigas püsib CSKA kaotuseta, siis Euroliigas paiknetakse Istanbuli Fenerbahce ja Madridi Reali järel kolmandal kohal 11 võidu ja 4 kaotusega. Meeskonna kõik kaotused on tulnud seejuures viimase kuu jooksul Podgorica Buducnosti, Vitoria Baskonia, Fenerbahce ja värskelt Ateena Panathinaikose vastu.

CSKA on üks väheseid meeskondi, keda Kalevil pole Ühisliigas seni veel võita õnnestunud. Küll aga peeti eelmisel hooajal maha kaks seni tasavägisemat lahingut: Moskvas kaotati 100:108 ja Tallinnas 95:105. Kuna pühapäeval on saali oodata tänavuse korvpallihooaja publikurekordit, kujuneb eesseisev matš loodetavasti sama põnevaks. CSKA-ga on aastate jooksul kohtutud 11 korda.

Pärast CSKA mängu ootab Kalevit VTB liigas kahenädalane paus, pärast mida kohtutakse võõrsil Minski Tsmoki ja Kaasani Unicsiga.