BLOGI JA FOTOD | Kalev/Cramo alistas Peterburi Zeniidi ja kindlustas VTB liigas ajaloolise play-off pääsu!

(28)

BC Kalev/Cramo kindlustas korvpalli VTB Ühisliigas klubi ajaloo esimese play-off pääsu, alistades Kalevi spordihallis Peterburi Zeniidi 96:80 (24:13, 19:19, 28:22, 25:26).

Tony Wroten viskas kalevlaste parimana ja üleplatsimehena 31 punkti, jagas 8 korvisöötu ning korjas 8 lauapalli. Arnett Moultrie toetas teda 22 punktiga, Chavaugn Lewis kogus 17 silma. Zeniidi resultatiivseim oli 15 punktiga Codi Miller-McIntyre.

Kahe järelejäänud kodumänguga (20.04 Nižni Novgorod, 24.04 Lokomotiv Kuban) on Kalevil teoreetiline võimalus tõusta veel tabelis seitsmendaks, sest Nižni Novgorodil on Eesti meisterklubist vaid üks võit enam. Täna kaotas Nižni Novgorod kodus Moskva oblasti Himkile lisaajal 93:97.

Kaheksandaks jäämise korral kohtub Kalev/Cramo veerandfinaalis põhiturniiri esimesega. Sellele kohale konkureerivad Moskva CSKA (22-4) ja Kaasani Unics (19-4). CSKA-l on kõik 26 mängu peetud, Unicsil veel kolm mängu jäänud.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore
BC Kalev/Cramo - Peterburi Zenit
Seljavõit Kalev/Cramole 96:80! VTB liiga play-off on saanud reaalsuseks!!!
Viimane minut algas, rahvas on saalis püsti!
96:74 Kitsing kiirest. Minna poolteist minutit.
94:74 Wroten kiirest pealt.
92:74 Lynch aitas ründelauas sisse Wroteni möödaviske.
90:73 Lynch vabaviskejoonelt 1/2.
Kohtumise lõpuni 3.01.
89:73 Lewiselt läbiminekust võimas pealtpanek!
87:73 Moultrie korvi alt.
85:73 Puškov paari meetri pealt.
85:71 Puškov korvi alt.
85:69 Almond jõuga korvi alla.
85:67 Wroten korvi alt. Plaza kasutab viimast mõtteaega, aga rong tundub olevat läinud. Minna 5.18.
83:67 Moultrie korvi alt, kaval sööt Wrotenilt.
81:67 Mirkovicilt kolmene.
78:67 Miller-McIntyre läbiminekust.
78:65 Vastased korvi alt.
78:63 Miller-McIntyre 2+1 rünnak.
Veerandaega mängitud 1.27 ja Kairys kasutab teisel poolajal esimest mõtteaega.
78:60 Moultrie korvi alt.
76:58 Dorbekult kolmene.
73:56 Lewis läbiminekust.
71:56 Vastased vabaviskejoonelt 2/2.
Wroteni arvel 27 punkti ja 7 korvisöötu! Ja seda 19 mänguminutiga.
Kolme veerandaja järel Kalev peal 71:54. Kas nii oodatud võit on juba sama hästi kui käes?
71:54 Kitsingult kolmene.
Veerandaega mängida alla kahe minuti.
68:52 Wrotenilt 2+1 rünnak. Ja saab puhkama. Marulise aplausiga.
65:52 Wroten vabaviskejoonelt 1/2.
62:52 Kitsing korvi alt, sööt taaskord Wrotenile.
64:52 Wroten lihtsalt hullab! Müstiliselt hea vaadata.
60:50 Wrotenilt 2+1 rünnak, võimas sööst korvi alla, Zeniti pikk kukutati mürtsuga selili.
57:50 Armand vabaviskejoonelt 2/2.
57:48 Armand kolmene. Oskavad visata küll.
57:43 Lewiselt ilukorv, alley-oop pealtpanek seljataha!!! Sööt taaskord Wrotenile.
55:43 Lewis keskpositsioonilt.
53:43 Truškinilt kolmene.
53:40 Moultrie korvi alt.
51:40 Scrubbilt 2+1 rünnak.
Vastaste loots võttis aja maha. Teist poolaega mängitud vaid 2.49.
51:37 Wroten ja Moultrie hullavad. Alley-oop pealtpanek! Publik on täiega kaasas.
49:37 Moultrie kiirest pealt, hea sööt Kurbaselt.
47:37 Mekel läbiminekust.
47:35 Moultrie keskpositsioonilt.
45:35 Scrubbilt kolmene.
45:32 Lewis vabavisetel täpne.
Teine poolaeg saab minuti pärast hoo sisse.
Tänases teises mängus juhib Himki võõrsil poolaja järel Nižni Novgorodi vastu vaid ühe punktiga 36:35.
Wrotenilt juba 18 punkti, visked väljakult 7/9. Seni üle prahi mees! Kalevi viskeprotsent tervikuna 60 (18/30), vastastel 39 (11/28).
43:32 Wroten lasi poolaja lõpetuseks veel ühe hullu kaugviske sisse. Võtab täitsa muigama. Aga tore!!!
40:32 Lewis vabavisetel 1/2.
Poolaega minna 48,3 sekundit, Lewis saab mina vabaviskejoonele. Zenit kasutab teist mõtteaega.
39:32 Wrotenilt jälle keeruline kolmene.
36:32 Serbia koondislane Simonovic vabavisetel 1/2.
36:31 Lewis läbiminekust.
34:31 Dorbekult nurgast kolmene.
31:31 Valiev korvi alt. Moultrie on pärast ebasportliku saamist väga tujukas ja kaitses väga ei punni.
31:29 Wroten korvi alt.
Kalev teisel veerandajal seni kuue minutiga viis punkti. Nii on keeruline tulemust teha.
29:29 Valiev korvi alt. Kairys võtab teist korda aja maha.
29:27 Valiev vabaviskejoonelt 2/2. Poolaega minna 4.15.
29:25 Lewis kiirest, Zenit munas eelnevalt 4-2 kiire ära.
27:25 Simonovic vabaviskejoonelt 1/2.
Moultrie pani küll pealt, aga Kangur sai söödu andmisel ründevea.
27:24 Simonovic realiseeris mõlemad vabavisked.
Moultrielt täiesti mõttetu viga, frustratsiooni pealt ebasportlik. Täpselt 6 minutit poolaja lõpuni. Kalevi peatreener Kairys võttis aja maha. https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=244269
27:22 Valievilt 2+1 korvile minek, vabavise mööda.
27:20 Miller-McIntyre kiirest 2+1, aga pani vabaviske mööda.
Zeniti mehed eksivad ikka lubamatult palju lähivisetel. Meile mõistagi sobib, aga ega see lõpuni nii jää. Kardetavasti.
27:18 Scrubbilt nurgast kolmene.
27:15 Wrotenilt ulme kolmene, praegu kukub ikka kõik sisse.
Wrotenilt lapsik eksimus, ei saanud 8 sekundiga palli üle toodud.
24:15 Uthoff keskpositsioonilt.
Kalevi resultatiivseim 8 punktiga Moultrie, 7 punkti on lisanud Wroten. Moultrie visked 4/4. Meeskonna visked väljakult 73 protsenti (11/15). Nii lõpuni muidugi ei kesta.
Veerandaega Kalevile 24:13, kohe päris kiitust väärt!
24:13 Wroten lollitab vastaste pikki.
22:13 Wrotenilt 2+1 rünnak.
Vastaste loots Joan Plaza on Zeniti eesotsas alates detsembrist. Varasemalt olnud pikema perioodi Madridi Reali (2006-2009) ja Malaga Unicaja peatreener (2013-2018).
Zenit kasutab esimest mõtteaega, veerandaega mängida 1.38.
Wroten eksis kahel vabaviskel.
19:13 Wroten avas isikliku punktiarve. Veerandaega minna 2.01.
17:13 Uthoff kaugelt.
17:10 Lynch ründelauas ja punktid ka lisaks.
Kurbas ja Moultrie puhkama, sisse Lynch ja Keedus.
Esimesed vahetused - Kangur ja Mirkovic puhkama ning Kitsing ja Wroten mängu.
15:10 Simonovic keskpositsioonilt.
15:8 Kalevilt korralik vahespurt, Kurbas korvi lähistelt. Hea sööt otsaaudist Kangurilt.
13:8 Moultrie keskpositsioonilt.
Mängitud 4.32.
11:8 Moultrie korvi alt.
9:8 Uuesti Moultrie.
7:8 Moultrie korvi alt.
5:6 Simonovic vabaviskejoonelt 1/2.
Ühel otsatribüünil on ka paarkümmend valjuhäälset Zeniti fänni. Päris kõvasti annavad kuuma.
5:5 Kurbaselt nurgast kolmene. Scrubb samuti kaugelt.
2:2 Mekel kohe vastas.
2:0 Lewis läbiminekust.
Pall on mängus.
Kannud külma veega on valmis, et hakata vastastele naha vahele kallama.
Kõik on valmis ja loetud sekundite pärast läheb mänguks.
Algrivistused teada. Kalev/Cramo - Branko Mirkovic, Chavaughn Lewis, Tanel Kurbas, Arnett Moultrie ja Kristjan Kangur. Zenit - Gal Mekel, Vladislav Truškin, Marko Simonovic, Philip Scrubb ja Jevgeni Valiev.
Algab meeskondade tutvustamine.
Täna on üks mäng VTB liigas veel - Nižni Novgorod võõrustab Moskva oblasti Himkit. Kohtumine algab samal ajal Kalev - Zeniti vastasseisuga.
Kohtumise alguseni kümmekond minutit. Tundub, et täna on Kalevi halli tulemas enam-vähem täismaja. Rahvast koguneb päris jõudsalt.
Vastaste nimekas peatreener Joan Plaza sõnas tänase mängu eel, et Zeniti rahuldab vaid võit. Mis sest, et paar olulist mängijat on erinevatel põhjustel puudu, selle taha ei saa pugeda.
Tere korvpallihuvilised! Täna võib olla see ajalooline päev kui Eesti klubi kindlustab esimest korda pääsme VTB Ühisliiga play-off'i. Selleks ei ole vaja teha rohkemat kui alistada Peterburi Zenit, liigatabeli viies meeskond. Köömes?
Margus_1: Ega taganttulijatel ka lihtne pole. Avtodoril on Kalevi edestamiseks vaja 2 võitu (2st) ja Jenisseil 3 võitu (3st). Kuna neil üks mängudest omavahel, siis teoreetiliselt on ainult üks selleks suuteline. Lisaks peaks siis vastavalt kotti panema veel Himki või Unicsi. Kalevil oleks kindlam üks võit saada, aga võib ka olemasolevast seisust täitsa piisata. Võimalik, et Kalev kindlustab oma PO jõudmise näiteks pühapäeval.
Fänn: Täna on Kalevil eriti hea võimalus play-off koht kindlustada, sest Zeniidil on puudu Reynolds, Voronov, Desjatnikov ja Karasjov. Zeniidi korvialune on seetõttu eriti hõre.