BLOGI ja FOTOD | Himki seljatas kindlalt eestlastele toetunud Kalev/Cramo

(52)

BC Kalev/Cramo alustas korvpalli Ühisliiga hooaega kindla kaotusega, kui koduväljakul jäädi 63:86 alla BC Himkile.

Himki resultatiivseimaks kerkis lätlane Janis Timma 16 punktiga, serblane Stefan Jovic lisas 12 silma.

Vigastustega hädas oleva Kalev/Cramo resultatiivseimaks kerkis Janari Jõesaar 18 punktiga, Kristjan Kitsing lisas 12 silma. Ainsa välismaalasena kalevlasi aidata saanud lätlase Aigars Škele kontole jäi 10 punkti.

Kalevile sai lõpuks saatuslikuks visketabavus. Kui Himki tabas pooled väljakult tehtud visked, siis kalevlaste tabavusprotsent oli kõigest 33. Lisaks kumas kohtumisest läbi, et Kalev/Cramo mängumeestel jäi palju enesekindluse taha. Samas pingil sai näha kirge ja põlemist ehk lätlasest peatreener Roberts Štelmahers üritas eestlasi iga nipiga üles kütta.

Kalev/Cramo peab Ühisliigas järgmise kohtumise 8. oktoobril, kui võõrsil minnakse vastamisi Nižni Novgorodiga. Järgmine kodumäng on kavas 12. oktoobril, külla sõidab eestlastele Kaasani Unics.

Kalev/Cramo - Moskva oblasti Himki
63:86 - Mäng läbi! Himkile selge võit!
63:84 - Himki on vormistamas kindlat võitu. Käib viimane minut.
61:80 - Himki tüürib kindlalt võidu suunas. 2.56 lõpuni.
57:73 - Himki paneb agressiivsust juurde. Kalevlased jäävad pehmeks ning lasevad vahe suuremaks. Kalev/Cramo võtab aja maha ning Štelmahers teeb mängijate peale kõevamt häält.
57:69 - Kangurilt kolmene. Kalevlased võitlevad, kuid vahe püsib. Himki võtab kohe aja maha ning ei lase kalevlastel emotsiooni üles saada.
53:66 - kolmas veerandaeg läbi! Kalev/Cramo on justkui mängus sees, kuid Himki ei lase eestlastel ohtlikuks saada ning kontrollib kindlalt olukorda.
46:59 - Raieste paneb kolmese. Enne seda tabas kaugviske Kitsing. Himki võtab aja maha.
40:59 - Himki eduseis kasvab. 3.49 kolmanda veerandaja lõpuni.
37:50 - Jovici korvi järel Himki eduseis kasvab.
33:45 - Jovic viskab teise poolaja esimese korvi, kui teine poolaeg on kestnud ligemale kaks minutit.
Avapoolajal tõid Kalev/Cramo kasuks Jõesaar ja Kitsing 7 punkti. Sokk ja Škele lisasid 6 silma. Himki resultatiivseim oli avapoolajal lätlane Janis Timma 9 punktiga. Avapoolajal jäid kalevlased alla eelkõige visketabavusega. Kui Himki tabas täpselt pooled visked, siis kalevlaste tabavusprotsent oli 34.
33:43 - teine veerandaeg läbi. Nüüd on ees 15 minutit pausi.
1.46 teise veerandaja lõpuni.
33:40 - Sokk paneb kolmese ja hoiab Kalevit mängus.
30:40 - Kitsing surub võimsalt korvi alla ning hoiab vahet 10 silma peal.
28:38 - Himki venitab vahe taas 10 silma peale.
26:33 - Kalev/Cramo on pannud kaitses vunki juurde. Tundub, et Štelmahers on suutnud eestlased veidike kuumaks kütta. 4.47 teise veerandaja lõpuni.
22:33 - Himki on lükanud teise käigu sisse. 7.27 teise veerandaja lõpuni. Kalevlastel on kaitses jäänud agressiivsusest puudu.
22:23 - avaveerand läbi!
20:23 - Timma vise jääb rõnga peale seisma, kuid keegi seda ära ei löö. Lätlase vise vajub lõpuks siiski korvi. 1.31 avaveerandi lõpuni.
18:19 - Kitsingu tabavate vabavisete järel on vahe taas minimaalne.
13:15 - Himki saab mängu käima. Jerebko surub palli korvi ning Himki asub juhtima. Kalev/Cramo võtab aja maha. 4.17 avaveerandi lõpuni.
11:5 - Škele näitab osavust ja murrab korvi alla.
9:2 - Kitsing tabab nüüd ka veel kaugviske. Kalev/Cramo on alustanud suurepäraselt.
6:2 - Kurbas surub palli korvi ning lisab ka vabaviske.
3:2 - Soku kaugviske järel saab Cramo juhtima.