BC Kalev/Cramoga kohtunud Venemaa tippklubi pani end karantiini

 (6)
Kalev Cramo vs Lokomotiv-Kuban
Kalev Cramo vs Lokomotiv-KubanFoto: Margus Pahv

Neljapäeval võõrustas BC Kalev/Cramo Kalevi spordihoones VTB Ühisliiga raames venelaste Krasnodari Lokomotiv-Kubani. Kuna eile selgus, et ühel kalevlaste liikmel on tuvastatud koroonaviirus, otsustas Venemaa klubi end igaks juhuks karantiini panna.

"Kogu meeskond on kodus isolatsioonis," sõnas klubi president Andrei Vedišev. "Kõik tunnevad end hästi ja kellelgi viirusesümptomeid pole esinenud. Meeskonnale ja treeneritele tehakse siiski koroonaviiruse test."

Kalev/Cramo andis laupäeval teada, et ühel klubiliikmel avastati koroonaviirus. Nakatunu nime klubi mänedžer Kaarel Sibul avaldada ei soovinud. Küll aga kinnitas ta, et ühelgi teisel klubiliikmel ühtegi sümptomit ilmnenud pole. Veel pole teada, kuidas viirus meeskonnaliikmeni jõudis. "Oleme nii palju viimasel ajal ringi reisinud, et kahjuks pole aimugi, kust viirus võis tulla," sõnas Sibul laupäeval Delfile.

Kalev/Cramo ja Krasnodari Lokomotiv-Kubani vaheline matš Kalevi spordihoones peeti tühjade tribüünide ees. Venemaa tippklubi võitis mängu 98:81.

VTB Ühisliiga teatas reedel, et hooaeg on koroonaviiruse ohu tõttu ajutiselt peatatud.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!