VIDEO | Uskumatu vise: Kawhi Leonardi viimase sekundi tabamus viis Toronto Raptorsi idakonverentsi finaali

 (13)
Kawhi Leonard (keskel) on just tabanud seeria saatuse otsustanud viske.
Kawhi Leonard (keskel) on just tabanud seeria saatuse otsustanud viske.Foto: John E. Sokolowski, USA TODAY Sports/Scanpix

Korvpalliliigas NBA õnnestus Toronto Raptorsil murda idakonverentsi finaali. Poolfinaalseerias alistati mängudega 4:3 Philadelphia 76ers. Otsustav mäng võideti koduväljakul 92:90.

Seeria viimane mäng oli liikumas lisaaja suunas. 4,2 sekundit enne lõpuvilet küljeauti omanud Raports toimetas mänguvahendi aga meeskonna liidri Kawhi Leonardi kätte. Leonard liikus põrgatusega väljaku paremasse serva ning lasi 0,3 sekundit enne lõpuvilet palli käest lahti. Mänguvahend põrkas paar korda rõnga peal, kuid kukkus Toronto meeskonna õnneks siiski korvi.

„See oli suurepärane. Ma ei olnud midagi sellist varem kogenud – seeria seitsmenda mängu võiduviset. Sellisesse olukorda jõudmine on tõeline õnnistus. See hetk, millele karjääri lõppedes tagasi vaadata,“ sõnas Leonard ESPN-ile.

Leonard kogus lõpuks üleplatsimehena 41 punkti. Lisaks võttis ta ka 11 lauapalli. Pingilt sekkunud Serge Ibaka lisas Toronto kontole 17 silma. Külalistele tõid Joel Embiid 21 ning JJ Redick 17 punkti.

Raptors läheb idakonverentsi finaalis nüüd vastamisi põhihooaja võitja Milwaukee Bucksiga.