Bullsile ja Rocketsile oli tegu ülimalt olulise kohtumisega, sest hetkel võitlevad mõlemad viimaste play-off kohtade nimel - eriti oli aga selg vastu seina Chicago Bullsil. Raskes seisus mindi veel viimasele 12 minutile astu 71:80 kaotusseisus, kuid siis võideti viimane veerandaeg 32:20 ja nende hooaja 38. võit 37 kaotuse kõrvale oligi fakt.

Idakonverentsis jätkab vigastustega võitlev Bulls endiselt play-offidest eemalejäämist tähendaval 9. kohal. Küll tuli neile kasuks, et suhteliselt üllatava 94:114 kaotuse Orlando Magicult sai Indiana Pacers, kes nüüd 39 võidu ja 36 kaotusega 8. kohta hoiab. 7. positsoonilt leiame 40 võidu ja 35 kaotusega Detroit Pistonsi.

Kaotus tegi raskeks ka Houston Rocketsi olukorra, kes nüüd omakorda läänekonverentsis 9. positsioonil paikneb. 76 mängust on nad võitnud 37 ja kaotanud 39, Utah Jazzil nende ees on kirjas 37 võitu ja 38 kaotust, tihedas tabelis on sama saldo ka Dallas Mavericksil.

Individuaalsetest sooritustest rääkides väärib mainimist Bullsi mängumehe Nikola Mirotici 28 punkti, Jimmy Butler toetas teda 21 silmaga, Pau Gasol aitas tiimi 12 punkti ja 10 lauapalliga. Rocketsi särgis sai 24 punkti ja 8 resultatiivset söötu kirja James Harden, Patrick Beverley saldole jäi 22 silma, Michael Beasley võttis maha 11 lauapalli ning viskas 20 punkti.

Clippersi varumehed pakkusid Thunderile lahingu

Omapärane oli ka läänekonverentsi 3.-4. koha tiimide Oklahoma City Thunderi ja Los Angeles Clippersi lahing, kus viimaste ridades ei teinud erinevatel põhjustel kaasa koguni viis põhimeest - platsi kõrvale jäid Chris Paul, Paul Pierce, Blake Griffin, J.J. Redick ja DeAndre Jordan.

Sellest hoolimata pakuti Thunderile võõral väljakul korralik lahing ja veel viimasele veerandajale mindi vastu 97:93 eduseisul. Steven Adamsi vise 26,9 sekundit enne lõppu jättis siiski 119:117 võidu OKC-le, kes sellega ka tabeli 3. kohta kindlustas.

Võitjate parimana viskas 31 punkti, Kevin Durant, Russell Westbrooki nimele jäi 26 silma, 11 korvisöötu ja 8 lauapalli. Clippersi poolelt hiilgasid 32 punktiga Jamal Crawford ja Austin Rivers, kellest viimasele oli see ka uueks karjääri tippmargiks. Seni oli ta ühes mängus visanud kõige rohkem 25 punkti.