VIDEO: Šarūnas Marčiulionis naljatles NBA Kuulsuste halli tänukõnes: olin meeskonna riietusruumis veidrikuks

 (14)
Šarunas Marciulionis tänukõnet pidamas
Šarunas Marciulionis tänukõnet pidamasFoto: Jim Rogash, AFP/Scanpix

NBA Kuulsuste halli liikmeks valitud Leedu korvpallilegend Šarūnas Marčiulionis sõnas valitud publiku ees peetud tänukõnes, et oli 1989. aastal liigaga liitumisel Golden State Warriorsi riietusruumis paras veidrik. Tema senine maailmapilt ja reaalne elu NBA-s erinesid teineteisest suurel määral.

Marčiulionis meenutas ja naljatles mitme episoodi üle. "Kodus kasutasime me jääd ainult viski joomisel. Kaks kuubikut pole piisav ja kolm on liiga palju. Kui ma läksin meeskonna riietusruumi, siis nägin jääd kõikjal - jääpakid, jääkonteinerid jne. See ei olnud naljaks. Hoopis õudustäratav oli vaadata, kuidas tiimikaaslane Chris Mullin jala jääkonteinerisse pistis," rääkis leedulane ja saalitäis rahvast lasi laia naeru.

"Esimesel NBA hooajal ma ei saanud aru, et miks on vaja vaadata isiklikku statistikat, kui meeskond kaotas mängu. Sa kaotasid ja kõik. Asi selge, milleks veel mingid muud numbrid," meenutas Nõukogude süsteemist sirgunud mängija.

Neljal korral Leedu aasta sportlaseks valitud Marčiulionis mängis NBA-s aastatel 1989 - 1997. Lisaks Golden State´ile esindas ta veel Seattle´it, Sacramentot ja Denverit. 1988. aastal tuli ta koos Tiit Sokuga Nõukogude Liidu koondises olümpiavõitjaks.

Tänavu suvel täitus Marčiulionisel 50 eluaastat.

Vaata täispikkuses Leedu korvpallilegendi tänukõnet Kuulsuste halli tseremoonial (inglise keeles):