Neljandal veerandajal sai publik mängu täie raha eest, sest eduseis vahetus pidevalt paari punkti võrra ja mängu saatus otsustati viimastel sekunditel, kui Derrick Rose'i käes oli pall ja kes tabas otsustava keskpositsiooni viske 104:104 seisult, tagades kahepunktilise võidu Bullsile. Rose oli mängu lõpuks ka edukaim Bullsi mees, kui kogus 30 punkti ja 11 resultatiivset söötu, lisaks ka seitse lauapalli. Bucksi poolel tegi võimsa mängu Ersan IIyasova 32 punkti ja 10 lauapalli.

Rose'i lõpusekundiviske video:

Teine kurjakuulutav vastasseis leidis aset Miamis, kus Heat võõrustas Atlanta Hawksi. Mäng oli füüsiline ja pinged koguaeg üleval. Hawks ei lasknud kordagi Heati ohutlikult eest minna, kuni mängida jäi 30.5 sekundit ning vahe oli neli punkti. Sealt Hawks enam tagasi end mängida ei suutnud ja Heat võttis 89:86 võidu. Heati parim oli James 31 punkti ka 11 lauapalliga. Wade lisas 18 punkti ja üheksa lauapalli. Heat kindlustas selle võiduga juba 11 järjestikuse võidu koduväljakul.

San Antonios toimunud Spursi ja New York Knicksi vahelises mängus ei jätnud kodumeeskond Knicksile suurt võimalust. Koos Manu Ginobiliga mänginud Spurs kasvatas vahe juba poolajaks 17-punktiliseks ja sealt Knicksile sõna rohkem ei antudki. Mäng kulges Spursi dikteerimisel ja lõpes 118:105 seisuga Spursile. Lisaks tõusis Manu Ginobili Spursi kõigi aegade viiendaks parimaks skooritegijaks. Tony Parker tõi Spursile 32 punkti ja jagas 6 korvisöötu. Tim Duncan ja Manu Ginobili aitasid teda mõlemad 17 punktiga.