VIDEO | Rockets andis Celticsi vastu käest 26-punktilise eduseisu. Viimati libastuti nii julmalt 20 aastat tagasi!


VIDEO | Rockets andis Celticsi vastu käest 26-punktilise eduseisu. Viimati libastuti nii julmalt 20 aastat tagasi!
Foto: AP/SCANPIX

Korvpalliliigas NBA pidasid läinud öösel ägeda duelli maha idakonverentsi liider Boston Celtics ja läänekonverentsi teine Houston Rockets.

Napi 99:98 (12:32, 26:30, 31:16, 30:20) võidu võttis koduväljakul mänginud Celtics, kes oli välja tulnud 26-punktilisest kaotusseisust, millesse jäädi avapoolajal.

Õhk oli pingest paks viimaste sekunditeni, kuigi Boston oleks võinud võtta ka palju kindlama võidu. Viimase kolme minuti jooksul luhtas Celtics ridamisi häid viskekohti, mis võinuks nad varem juhtima viia ja lõpuhetkeks kindlama jalgealuse anda. Võidukorviks osutus 3,8 sekundit enne lõppu Al Horfordi kahepunktitabamus. See oli ka ainus kord, kui Boston kohtumist juhtima asus.

Üleplatsimeheks tõusis Rocketsi superstaar James Harden 34 punkti, 10 korvisöödu ja 6 lauapalliga. Bostonil hiilgas Kyrie Irving 26 punktiga. Eric Gordon lisas kaotajate poolelt 24 silma, Tatumi arvele jäi võitjate paremuselt teise mehena 19 punkti.

Mõlemas meeskonnas oli omajagu tähtsaid puudujaid. Rockets mängis ilma mängujuhi Chris Paulita, keda kolmandat matši järjest vaevas eelmisel nädalal Lakersi mängust saadud kubemehelihasevigastus. Bostonil ei teinud kaasa viskav tagamängija Jaylen Brown, kes teist mängu järjest jäi eemale parema põlve tõttu. Samuti ei saanud osaleda Bostoni kollanokast ääremängija Semi Ojeleye, kellel teist mängu järjest oli selg kange.

Seotud lood:

Enne antud kohtumist oli Rockets võitnud järjest 179 kohtumist 20 aasta jooksul, kus nad on vähemalt 25 punktiga juhtinud. Celtics tuli viimati 25-punktilisest kaotusseisust võidukana välja 2016. aasta 13. aprillil, kui Miami Heat alistati samuti pärast 26-punktilist tagaajamist. Ühtlasi oli see kõikide meeskondae peale käimasoleva hooaja suurim tagasitulek.

Teised tulemused:

Orlando Magic - Detroit Pistons 102:89
Milwaukee Bucks - Minnesota Timberwolves 102:96
San Antonio Spurs - New York Knicks 119:107
Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 114:110