Jazzi vastu mängudega 1:3 taha jäänud Nuggets võitis seeria kolm viimast mängu. NBA ajaloos on nüüd 1:3 kaotusseisust edasi pääsenud 12 võistkonda.

Nuggets alustas otsustavat matši paremini, esimesel poolajal juhiti korraks 19 punktiga, aga Jazz tuli mängu tagasi ja võitja selgus sõna otseses mõttes koos lõpusireeniga. Jazzi tagamängija Mike Conley sai kahepunktilises kaotusseisus kolmest proovida, aga pall keeras rõngast välja. Nuggetsi võidukorviks osutus Nikola Jokici poolhaak 27,8 sekundit enne lõppu.

Jokic viskas Nuggetsi kasuks 30 punkti ja võttis 14 lauapalli. Kolmes eelmises kohtumises vastavalt 50, 42 ja 50 punkti toonud Jamal Murray piirdus seekord 17 silmaga.

Jazzi resultatiivseim oli Donovan Mitchell 22 punkti ja 9 lauapalliga. Samas tegi Mitchell ka 9 pallikaotust, millest üks sündis Jazzi eelviimasel rünnakul. Rudy Gobert viskas 19 punkti ja võttis 18 lauapalli.

Nuggets - Jazzi viimase mängu tipphetked:

Läänekonverentsi poolfinaalis läheb Nuggets vastamisi Los Angeles Clippersiga. Teises paaris ootab Los Angeles Lakers veel oma vastast, Houston Rockets ja Oklahoma City Thunder kohtuvad esimese ringi seitsmendas mängus Eesti aja järgi ööl vastu neljapäeva.

Idakonverentsi poolfinaalis võitis Boston Celtics (3. asetus) Toronto Raptorsit (2. asetus) 102:99 ja juhib seeriat mängudega 2:0.

Celticsit vedas Jayson Tatum 34 punktiga, neljandal veerandajal viis kolmepunktiviset tabanud Marcus Smart lisas 19 punkti. Raptorsile tõi OG Anunoby 20 punkti.