Portland Trail Blazers lõpetas Houston Rocketsi piinad aga kõige valusamal moel, alistades vastased lõpusireeni viskest 99:98 ja võites seeria 4-2.

Võiduviske saatis kolmepunktijoone tagant teele noor tõusev täht Damian Lillard, kui mängida oli jäänud vaid 0,9 sekundit.

Portland jõudis esimest korda pärast 2000. aastat play-offi teise ringi. Lillardi arvele jäi 25 punkti (kaugvisked 10/6), LaMarcus Aldridge lisas 30 punkti ja 13 lauapalli. Rocketsi parim oli 34 punktiga James Harden. Dwight Howard lisas 26 punkti ja 11 lauapalli.

Dallas Mavericks alistas San Antonio Spursi 113:111. Mavericks haaras punkt punkti mängus viimasel minutil juhtohjad, kui Monta Ellise kaheksa punkti nad 102:94 juhtima viisid. Ellise arvele jäi 29 punkti. Dirk Nowitzki lisas 22.

Brooklyn Nets oli üle Toronto Raptorisist 97:83. Nets võitis poolaja 60:41 ning enam edu käest ei lasknud. Deron Williams tõi võitjatele 23 punkti, Raptorsi parim oli Demar Derozan 28 punktiga.