VIDEO: NBA parimaks treeneriks valiti Atlanta Hawksi juhendaja

 (3)
Atlanta Hawksi peatreener Mike Budenholzer
Atlanta Hawksi peatreener Mike BudenholzerFoto: Kevin C. Cox, AFP/Scanpix

Korvpalliliigas NBA tehti teatavaks hooaja 2014/2015 parim treener. Legendaarse Red Auerbachi nimelise trofee pälvis Atlanta Hawksi loots, 45-aastane Mike Budenholzer.

Tegemist on kauaaegse San Antonio Spursi abitreeneriga, kes õppis tervelt 18 aastat ametit Gregg Popovichi käe all. 2013. aastal võttis Budenholzer vastu Atlanta Hawksi peatreeneri koha ja pääses ise püünele.

Hawks oli põhiturniiril idakonverentsi parim meeskond, klubi rekordit tähistava 60 võidu ja 22 kaotusega. Hooaja keskele jäi Hawksil 19-mänguline võiduseeria ning esimese klubina NBA ajaloos suudeti kalendrikuu läbida 17 võiduga, kaotusi tunnistamata. Kahtlemata võimsad tähised.

Hääletusel, milles osales 130 NBA-d kajastavat ajakirjanikku teenis Budenholzer 67 esikohta ja 513 punkti. Põhiturniiri parima meeskonna (67-15) Golden State Warriorsi loots Steve Kerr sai 56 esikohta ja 471 punkti. Kolmas oli pika vahega Milwaukee Bucksi peatreener Jason Kidd.

Muide, Budenholzeri tiimi üks abitreeneritest on ka meie korvpallipublikule üsna hästi tuntud. Selleks meheks on horvaat Neven Spahija, kes käinud Eestis nii Vilniuse Lietuvos rytase kui Horvaatia koondise peatreenerina.

Vaata videomontaaži Atlanta Hawksi peatreenerist: