NBA korvpalliliiga läänekonverentsi seitsmes meeskond (12-9) alustas kohtumist idakonverentsi viienda (13-9) vastu 13:0 spurdiga, võites avaveerandi 38:15. Teisel veerandil oli Pacers peaaegu sama domineeriv, võites selle 35:18. Vaheajale mindi kodumeeskonna ehk Lakersi 56:50 juhtimisel.

24-punktilisest kaotusseisust välja tulnud Pacers juhtis korraks kolmandal veerandajal, neljanda alguses jäi Pacers 10 punktiga taha, kuid jõudis veel viis minutit enne lõpukella ühe silma kaugusele (88:89). Siis tegi Lakers aga otustava 10:0 spurdi, kuus punkti viskas järjest James.

Domantas Sabonis viskas Pacersi pingilt sekkudes 20 punkti ja korjas 15 lauapalli, Bojan Bogdanovic kogus 14 silma. Esimene veerand läks Indianal visketabavuse nahka (väljakult 20 %, 5/25). Lõpuks tabasid nad kokku 37,2-protsendiliselt Lakersi 48,8 % vastu. Lakers jällegi andis järgi vabavisetel (56,5 % Indiana 81,5 % vastu).

Lakersil toetasid Jamesi 14 punktiga Brandon Ingram ja 13 punktiga Josh Hart. Sel hooajal juba neljandat korda vähemalt 35 punkti visanud Jamesi arvele kanti veel 9 lauapalli ja 7 korvisöötu. Kõigi aegade 30 punkti esituste edetabelis tõusi James kolmandaks, möödudes selles arvestuses Karl Malone'ist.

Idakonverentsi liider Toronto Raptors (19-4) sai kodus lisaajal magusa 131:128 võidu Golden State Warriorsi (15-8) üle. Ulmelise esituse tegi Warriorsi ridades Kevin Durant, kes kogus 51 punkti, 11 lauapalli ja 6 söötu. See oli Durantile karjääri kuues 50 punkti mäng, kuid alles teine, kui ta samal ajal ka vähemalt 10 lauda on noppinud.

Toronto parimana viskas Kawhi Leonard 37 punkti, Pascal Siakam lisas 26 silma. Durant lasi särada veel Klay Thompsonil (23 p) ja Jonas Jerebkol (20 p).

Mängupäeva kolmandas kohtumises oli läänekonverentsi liider Los Angeles Clippers (15-6) võõrsil 133:121 parem Sacamento Kingsist (10-11). Clippers on viimasest kümnest mängust võitnud üheksa.