VIDEO: Kentsakas juhtum: oma mehelt söödu vahelt lõiganud Nick Young viskas Lakersi võidukorvi

 (7)
VIDEO: Kentsakas juhtum: oma mehelt söödu vahelt lõiganud Nick Young viskas Lakersi võidukorvi
Foto: AP/SCANPIX

Korvpalliliigas NBA nautis läinud öösel tähesära Los Angeles Lakersi tagamängija Nick Young, kes tabas viis sekundit enne mängu lõppu kolmese ja aitas klubi 111:109 võidule Oklahoma City Thunderi üle.

Reporterid võrdlesid juba meest mitmeid päästvaid viskeid tabanud Kobe Bryanti, Dereck Fisheri ja teiste legendidega. Young võttis kerge muigega kiituse vastu ja lisas: "Minu lugu on üpris unikaalne, sest ma röövisin palli oma tiimikaaslaselt. See sööt polnud mulle mõeldud, aga just selle poolest peakski see ajalukku minema."

"Ta tuli justkui eikusagilt," märkis Thunderi mängujuht Victor Oladipo, kes kattis mängijat, kes tegelikult pidanuks viimase viske sooritama, Lou Williamsit.

"Nad oleksid pidanud mulle selle eest vaheltlõike kirja panema," viskas Young veel nalja.

Kokku panustas Young võitu 17 punkti, tabades väljakult 12-st viskest kuus, nende hulgas neli kaugviset seitsmest.

Youngi tähelend saabus huvitaval ajal. Eelmise kahe hooaja jooksul oli tal vastuolusi endise Lakersi treeneri Byron Scottiga, kelle käe all ta mänguaeg kokku kuivas. Paar kuud tagasi oli Young kindel, et Lakers vahetab ta mõnda teise klubisse, ostab tema lepingu välja või eemaldab lihtsalt koosseisust. Nüüd on ta aga tagasi põhivisiikus ja otsustab mänge nii kaitses kui ka rünnakul.