VIDEO | Kawhi Leonard vedas Raptorsi ühe võidu kaugusele ajaloolisest NBA tiitlist

 (30)
VIDEO | Kawhi Leonard vedas Raptorsi ühe võidu kaugusele ajaloolisest NBA tiitlist
Toronto Raptorsi mängijad võitu tähistamasSergio Estrada/USA Today Sports

Korvpalliliiga NBA finaalseeria neljandas kohtumises alistas Toronto Raptors 105:92 Golden State Warriorsi ja on ühe võidu kaugusel klubi ajaloo esimesest NBA tiitlist.

Esimese veerandaja võitis Warriors 23:17. Poolajaks kodumeeskonna napp edu püsis, kui Warriors oli ees 46:42.

Mängu tuli murrang kolmandal veerandajal, mille Raptors võitis 37:21. Kui kogu esimese poolajaga oli Toronto meeskond tabanud vaid kaks kolmest 17-st, siis kolmanda veerandaga läks seitsmest viskest sisse viis.

Kättevõidetud edu enam käest ei antud ning Toronto suutis edu pidevalt umbes kümnekonna punkti ringis hoida. Lõpuks saadi kätte 105:92 võit.

Üleplatsimeheks kerkis Raptorsi mängumees Kawhi Leonard, kelle arvele jäi 36 punkti ja 12 lauapalli. Serge Ibaka panustas võitu 20, Pascal Siakam 19 silma. Warriorsi resultatiivseimad olid Klay Thompson ja Stephen Curry, kes viskasid vastavalt 28 ja 27 punkti. Kolmikduublile oli lähedal Draymond Green, kes kogus 10 punkti, 9 lauapalli ja 12 resutaltiivset söötu.

Seotud lood:

Toronto Raptors juhib nelja võiduni peetavat seeriat 3:1. Raptors pole varasemalt klubi ajaloos kordagi NBA meistriks tulnud, Warriorsi arvel on kuus tiitlit, millest kolm on tulnud viimase nelja aasta jooksul.

Finaalseeria viies mäng peetakse Eesti aja järgi teisipäeva varahommikul.