Avaveerandil 20 ja kolmandal veerandil kaks korda 27 punktiga taha jäänud Clippersile tõi eelkõige edu võimas neljas veerandaeg, mis võideti 35:13.

23,7 sekundit enne lõppu tabas Clippersi poolelt kaks vabaviset Chris Paul. 0,9 sekundit enne lõpusignaali üritas kaugviskega veel mängu päästa Rudy Gay, kuid 47 minutit eduseisu hoidnud Grizzlies pidi siiski leppima kibeda kaotusega.

Võitjate parimana viskas pingilt mängu sekkunud Nick Young 19 punkti, nende seas ka kolm kolmepunktiviset Clippersi 26:1 vahespurdi keskel. Paul panustas võitu 14 punkti, Blaker Griffin 17 ning vasaku käe murdnud Caron Butler 12.

Memphise edukaimad olid Gay 19, Mike Conley ja O.J. Mayo 17 ning Marc Gasol 14 punktiga.

Videokokkuvõte:

Los Angeles Lakers võttis play-off'i avamängus kindla 103:88 võidu Denver Nuggetsi üle. Kobe Bryant viskas 31 punkti ning Andrew Bynum sai hakkama kolmikduubliga (10 blokki, 10 punkti ja 13 lauda).

Teistes play-off seeriate esimestes mängudes võitis Atlanta Hawks 83:74 Boston Celticsit ja San Antonio Spurs 106:97 Utah Jazzi.