Suuremat osa kohtumisest juhtinud Netsi edu viimase veerandi eel oli 89:79. Viimasel veerandil kasvatas Nets edu juba 15-punktiliseks, kuid siis algas Clippersi tagasitulek. 81:96 kaotusseisu jäänud Los Angelese klubi suutis pool minutit enne normaalaja lõppu teha seisuks 108:108. Viimane sõna jäi siiski Netsile, kui DeAndre Jordani ja James Hardeni visked tõid võidu Brooklyni võistkonnale.

Võitjate resultatiivseimateks kerkisid Harden ja Kyrie Irving, kes viskasid vastavalt 37 ja 28 punkti. Hardeni arvele jäi ka 11 lauapalli. Jordan kogus 13 punkti ja 11 lauapalli.

Clippersi särgis viskas Paul George 34 punkti. Kawhi Leonard panustas 29 punkti ja 12 lauapalli.

Ühtlasi tegi Nets ajalugu, kui neist sai esimene idakonverentsi meeskond alates 2010. aastast, kes suutis viies järjestikuses mängus alistada võõrsil läänekonverentsi võistkonna. Viimati sai sellise saavutusega hakkama Chicago Bulls.

Kui Clippersil jäi tagasitulek siiski võiduks vormistamata, siis veelgi raskemast seisust suutis aga välja tulla New Orleans Pelicans.

Pelicans kaotas Boston Celticsi vastu avapoolaja 47:63. Kolmanda veerandi keskel pääses mullune idakonverentsi finalist juba 24 punktiga juhtima. Celtics ei suutnud aga edu hoida ning neljanda veerandaja keskpaigaks jõudis Pelicans viigini 98:98. Normaalaeg lõppes viigiseisul 108:108. Lisaajal pani Pelicans juba paremuse maksma, võttes lõpuks viiepunktilise võidu (120:115).

Brandon Ingram viskas üleplatsimehena 33 silma. Zion Williamson panustas võitu 28 punkti ja 10 lauapalli. Kaksikduubli sai kirja ka Josh Hart (17 punkti, 10 lauapalli). Celticsi poolelt tõid Jayson Tatum ja Jaylen Brown vastavalt 32 ja 25 punkti.