LeBron James tegi Lakersi särgis play-off'i debüüdi ning kogus 23 punkti, 17 lauapalli ja 16 korvisöötu, kuid Portland võttis siiski 100:93 võitu. Damian Lillard panustas võitu 34 punkti, tabades sealjuures kuus kolmepunktiviset.

Trail Blazers võttis avaveerandil 16-punktilise edu suuresti tänu Jusuf Nurkicile, kes esimese 12 minutiga viskas juba 10 punkti ja korjas 10 lauda. Lakers tuli mängu tagasi ja suutis Lillardi kolmandal veerandil ohjes hoida, kuid Portlandi staar tabas viimase veerandi alguses neljast kaugviskest kolm - ühe peaaegu keskjoonelt -, viies oma tiimi taas juhtima. Edust hoiti kinni ning mäng lõpetati 19:6 spurdiga.

CJ McCollum viskas võitjatele 21 punkti, Nurkici lõppsaldoks jäi 16 punkti ja 15 lauda. James tegi karjääri 24. play-off'i kolmikduubli ja tõusis esimeseks mängijaks NBA ajaloos, kes sellises faasis kogunud vähemalt 20 punkti, 15 lauda ja 15 korvisöötu. Anthony Davis lisas Lakersi poolelt 28 punkti ja 11 lauda, Kyle Kuzma pingilt 14 silma.

Esimest korda alates 2003. aastast juhtus, et play-off'i avaringi esimese mängu kaotavad mõlemad esimese asetusega meeskonnad. Mõned tunnid varem oli Orlando Magic üllatanud 122:110 võiduga Milwaukee Bucksi.

Karjääri parima play-off'i mängu teinud Nikola Vucevic kogus võitjate parimana 35 punkti ja 13 lauapalli, Terrence Ross lisas pingilt 18 silma. Markelle Fultzi ja Gary Clarki arvele kirjutati 15 punkti. Bucksi resultatiivseim oli 31 punkti ja 17 lauapalliga Giannis Antetokounmpo.

Põhihooaja jooksul parimat kaitset näidanud Bucks lubas Magicul visata väljakult 49-protsendilise tabavusega ja kolmesejoone tagant 39 protsendiga.

Kahes ülejäänus kohtumises alistas Miami Heat 113:101 Indiana Pacersi ning Houston Rockets 123:108 Oklahoma City Thunderi. Mõlemad asusid oma seeriaid 1:0 juhtima.