Kolmapäeval toimuma pidanud, kuid protestide tõttu edasi lükatud idakonverentsi avaringi kohtumises alistas Bucks Orlando Magicu 118:104 (26:21, 41:29, 23:29, 28:25). Milwaukee järgmine vastane on konverentsi poolfinaalis Miami Heat.

Bucks võttis pärast 31:31 viigiseisu teise veerandajaga sisse 67:50 edu. Milwaukee tabavusprotsent oli avapoolajal 52,5%, Orlandol vaid 35,4%.

Giannis Antetokounmpo panustas võitu 28 punkti ja 17 lauapalli. Vahepeal 21 punktiga juhtinud Bucksi edu sulas 7.37 enne lõpuvilet kolmepunktiliseks.

Vigadega pahuksisse sattunud ja välja vahetatud Antetokounmpo asemel haaras liidrirolli veebruaris Bucksiga liitunud Marvin Williams, kes tabas kaks kaugviset ja hoidis ka ründelaua kontrolli all. Pärast time-out'i tehti 8:0 spurt, mis lõppes seisul 104:93, kui mängida jäi veel 5.42.

Kris Middleton lisas Bucksi poolelt 21 punkti, 10 lauda ja 7 korvisöötu. Nikola Vucevic oli Orlando resultatiivseim 22 punkti ja 15 lauapalliga.

Los Angeles Lakers alistas läänekonverentsi avaringi seeria viiendas mängus Portland Trail Blazersi 131:122 (35:21, 33:37, 32:24, 31:30) ning jääb oma järgmist vastast ootama Houston Rocketsi ja Oklahoma City Thunderi seeriast, kus seis on peale viiendat mängu 3:2 Rocketsi kasuks.

Lakers juhtis kolmandal veerandajal kõige rohkem 14 punktiga, kuid lasi neljanda veerandaja alguses Portlandil seisul 100:100 viigistada. Pärast 109:109 viigiseisu lülitati sisse otsustav käik ning rebiti end seisuks 129:114 juba 15 punktiga ette.

Anthony Davis viskas Lakersi parimana 43 punkti, LeBron James lisas 36 silma. CJ McCollum oli Portlandi resultatiivseim 36 punktiga, Carmelo Anthony arvele kirjutati 27 punkti.

Lakers pääses teise ringi esimest korda pärast 2012. aastat.

Päeva kolmandas matšis purustas Houston Rockets Oklahoma City Thunderi 114:80 (24:14, 24:21, 37:18, 29:17). James Harden panustas võitu 31 punkti, Robert Covington lisas 22 ja Eric Gordon 20 silma.

Viimati 11. augustil platsil käinud Russell Westbrook naasis enda kohta väga tagasihoidlike numbritega, tuues võistkonnale vaid 7 punkti (visked 13-st 3), 6 lauda ja 7 korvisöötu.

Thunderi parim oli Dennis Schröder 19 puntkiga, Chris Paul viskas 16 silma, Steven Adams tegi kaksikduubli 12 punkti ja 14 lauapalliga.

Täna õhtul alustavad NBA-s teise ringi seeriat Toronto Raptors ja Boston Celtics ning kuuenda avaringi matši peavad Dallas Mavericks ja Los Angeles Clippers (Clippers juhib 3:2). Esmaspäeva varahommikusse jääb Utah Jazzi ja Denver Nuggetsi kuues mäng (Jazz juhib 3:2).