Vanessa Bryant kaebas NBA legendi huku põhjustanud kopterifirma kohtusse

 (9)
Vanessa Bryant kaebas NBA legendi huku põhjustanud kopterifirma kohtusse
Vanessa Bryant Kobe ja Gianna ärasaatmistseremoonial kõnet pidamas.Foto: EPA/Scanpix

Kobe Bryanti abikaasa Vanessa Bryant algatas kohtuasja helikopterifirma vastu, keda ta süüdistab NBA ühe kõigi aegade parima mängija ja oma tütre surmas.

Bryant ja tema 13-aastane tütar Gianna surid kopteriõnnetuses 26. jaanuaril Californias. TMZ teatel usub Vanessa Bryant, et traagiliste sündmusteni viis piloodi hoolimatu käitumine.

Kohtuasjas öeldakse, et firma Island Expressi kopteril oli lubatud õhku tõusta vaid teatud nähtavuse korral ning niisuguse uduga, nagu tol päeval oli, poleks tohtinud lend üldse aset leida. Udu oli madalal ning kopter lendas ilmselt kõrgusel, kus udu pilooti enne alla kukkumist pimestas. Samuti heidetakse kopteripiloodile ette sellistes tingimustes 289 km/h kiirusega lendamist.

Kohtuasja vedavad advokaadid on ära märkinud, et armeenlasest piloot Ara George Zobajan sai juba 2015. aastal karistada minimaalsete nähtavusnõuete rikkumise eest.

Uudis kohtuasja algatamisest sai avalikuks samal päeval, kui Los Angelses Staples Centeris toimub Kobe ja Gianna ärasaatmistseremoonia.