Uus dünastia? Howard on lähedal siirdumisele Los Angeles Lakersisse

 (31)
Uus dünastia? Howard on lähedal siirdumisele Los Angeles Lakersisse
Reuters/Scanpix

Orlando Magicu ning NBA parim keskmängija Dwight Howard on pärast kuude pikkust arutelu lähedal liitumisele Los Angeles Lakersi ning Kobe Bryantiga.

Lakers on valmis tehingu, mis lisaks Magicule hõlmab ka Cleveland Cavaliersi, käiku laskma, kuid vajas ennem Howardi kinnitust lepingupikenduse osas. Nimelt astub Howard vastu eelmise kontrahti viimasele aastale ning on varasemalt keeldunud end ühegi klubiga, peale Brooklyn Netsi, pikemaajaliselt siduda.

Nüüd on NBA kolmekordne aasta kaitsemängija aga kinnitanud, et on valmis Lakersiga liituma. Tehingu toimumise korral siirdub Andrew Bynum Cleveland Cavaliersi, Howard Lakersisse ning Magic saab hulga draftivalikuid.

Lakersis on Howardit ees ootamas hiljuti liitunud kahekordne MVP Steve Nash, Pau Gasol ning loomulikult NBA viiekordne meister Kobe Bryant. Lisaks on Los Angeles´i siirdumas ka endine All-Star Antawn Jamison.

Pole kahtlustki, et Howardi liitumine tõstaks Lakersi Miami kõrvale suurimaks tiitlipretendendiks. Kas Bryant ja Howard suudavad pärast Shaquille O'Neali lahkumist Lakersiga uut dünastiat alustada?