USA meedia: Soome korvpallitäht on NBA klubis õnnetu

 (5)
USA meedia: Soome korvpallitäht on NBA klubis õnnetu
Lauri Markkanen (nr 24).Foto: REUTERS/SCANPIX

Soome parima korvpalluri Lauri Markkaneni kolmas hooaeg NBA-s läks ootamatult kehvasti. Lisaks sellele, et tema võistkond Chicago Bulls ei olnud konkurentsivõimeline, tegi ta ka individuaalselt NBA-karjääri kõige kehvema aasta.

22-aastane ja 213 cm pikkune Markkanen piirdus 50 mängu jooksul keskmiselt 14,7 punkti ja 6,3 lauapalliga, tema visketabavus oli väljakult 42,5 protsenti. Võrdluseks, aasta tagasi viskas ta 18,7 punkti ja võttis 9 lauapalli.

Jaanuari lõpus pidi ta hakkama ravima puusavigastust, märtsis platsile naastes peatas NBA hooaja koroonakriis.

Ajaleht Chicago Sun-Times kirjutas, et Markkanen tundis ennast suure osa hooajast õnnetuna.

"Ta oli nii õnnetu, et kui organisatsioon oleks jäänud samaks, eelistanuks ta kuskil mujal mängida," kirjutas ajakirjanik Joe Cowley.

Lootusekiirena teatas Bulls hiljuti, et peamänedžer Gar Forman vahetatakse välja. See ei tähenda aga automaatselt peatreener Jim Boyleni lahkumist, kellega Markkaneni koostöö lõppenud aastal ei sujunud. Soomlane oli Boyleni joonises puhas viskaja, kes pidi pealt vaatama, kuidas tiimi skooriliider Zach LaVine palliga toimetab.

Suure tõenäosusega on vähemalt Bullsi NBA-hooaeg läbi, sest koroonakriis ei lõppe veel nii pea. ESPN-i teatel kasvab iga päevaga võimalus, et meistritiitlit ei jagata sel hooajal üldse välja.