Tõeliselt hullumeelne rahasadu: NBA-s sõlmitakse ajaloo suurimaid lepinguid

 (2)
Eurooplased saavad megarikkaks
Mike Conley on NBA enimmakstud mängumees. Kuid palju hakkab teenima Kevin Durant?
Mike Conley on NBA enimmakstud mängumees. Kuid palju hakkab teenima Kevin Durant?Foto: Scanpix

Seni meeletute palganumbrite tõttu maailma "unistuste liigaks" peetud korvpalliliigas NBA läks sellest suvest käiku mitmemiljardiline telediil, mille tõttu kasvas meeskondadele ette nähtud palgaeelarve 1. juulist paugupealt 70 miljonilt 94 miljoni peale. Kuna aga mängumeeste arv meeskonnas on jätkuvalt 15, tähendab see korvpalluritele uusi ja veel hullumeelsemaid sissetulekuid.

Juba on Memphis Grizzliesi mängujuht Mike Conley sõlminud kõigi aegade suurima lepingu, mis toob talle järgmise viie aasta jooksul sisse 153 miljonit dollarit.

Seda on rohkem, kui endised NBA superstaarid teenisid kogu oma karjääri jooksul.

Juba varasemalt oli Toronto Raptorsi ääremängija Demar DeRozan sõlminud samuti megalepingu, teenides järgmise viie aasta eest 139 miljonit. Detroit Pistonsi keskmängija Andre Drummond saab sama aja vältel 130 miljonit.

Eriti hästi on läinud ka eurooplastel. Prantsusmaa koondise staarmängija Nicolas Batum sõlmis Charlotte Hornetsiga viie aasta ja 120 miljoni dollarilise lepingu. Hästi on läinud ka tema koondisekaaslastel Evan Fournier'l (saab Orlando Magicus 5 aastaga 85 miljonit) ja Ian Mahinmil (4 aastaga 65 miljonit Washington Wizardsilt).

Seotud lood:

Inglismaa staar Luol Deng sõlmis Los Angeles Lakersiga 5-aastase ja 72 miljonilise lepingu, Venemaa koondislane Timofei Mozgov saab Lakersis sama aja eest 65 miljonit.

Samal ajal käib rahasadu edasi. Ööl vastu pühapäeva teenis Al Horford Boston Celticsilt nelja aastase ja 113 miljonilise diili. Ja kõige selle juures jälgib kogu korvpallimaailm põnevusega, missuguse klubi pakkumise võtab vastu kõige kuumem nimi vabaagentide seas – Kevin Durant.

Tema otsus peaks avalikustatama meie aja järgi täna õhtuks.

Viimaste päevade suurimad tehingud:
Chandler Parsons – Memphis Grizzlies – neli aastat, 95 miljonit
Nicolas Batum – Charlotte Hornets – viis aastat, 120 miljonit
Bradley Beal – Washington Wizards – viis aastat, 128 miljonit
DeMar DeRozan – Toronto Raptors – viis aastat, 139 miljonit
Andre Drummond – Detroit Pistons – viis aastat, 130 miljonit
Hassan Whiteside – Miami Heat – neli aastat, 98 miljonit
Al Horford – Boston Celtics – neli aastat, 113 miljonit