SUUR OTSUS: Kevin Durant liitub Golden State Warriorsi ja Stephen Curryga!

 (64)
Kas kõigi aegade võimsaim meeskond?
Kevin Durants Future
Kevin DurantFoto: NATE BILLINGS, AP

NBA superstaar Kevin Durant otsustas, et ei jätka oma senises meeskonnas Oklahoma City Thunderis ning liitub vabaagendina niigi väga headest mängijatest pungil Golden State Warriorsiga.

Paljud eksperdid eeldasid, et selle suve NBA vabaagentide seas kõige kuumem nimi jääb Thunderisse, kus tema senine karjäär möödunud on, kuid Durant tegi pärast põhjalikku kaalumist otsuse hoopis Warriorsi kasuks, kes sel kevadel finaalis Cleveland Cavaliersile kaotas.

Sealjuures olid Durant ja Thunder selle aasta play-off'ides ülimalt lähedal Warriorsi alistamisele - seitsme võiduni mängitud Läänekonverentsi finaalseerias läks Thunder mängudega 3:1 ette, kuid jäi lõpuks otsustavas seitsmendas mängus ikkagi Stephen Curry juhitud meeskonnale alla.

Lõppenud hooaja põhiturniiril kõigi aegade rekordit tähistanud 73 võitu saavutanud Warriorsil on seega korraga meeskonnas neli eelmise hooaja tähtede mängul osalenud pallurit - lisaks Durantile ja Curryle veel ka Klay Thompson ja Draymond Green. Asjatundjate arvates võib uue hooaja Warriorsi näol olla vähemalt paberil tegu kõige võimsama koosseisuga, kes eales ühe klubi ridades NBA väljakutel käinud.

Esialgsetel andmetel on Duranti lepingu pikkuseks kaks aastat, mille jooksul makstakse 211 cm pikkusele ääremängijale 54,3 miljonit dollarit.