San Antonio Spurs palkas esmakordselt NBA ajaloos naissoost abitreeneri

 (2)
Spurs Hammon
Spurs HammonFoto: BAHRAM MARK SOBHANI, AP

San Antonio Spurs teatas eile, et nad on otsustanud palgata WNBA (naiste NBA liiga Ameerika Ühendriikides - toim) staarmängija Becky Hammoni meeskonna abitreeneriks. Hammonist saab seega NBA liigas esimene täiskohaga tasustatud naissoost abitreener, mitte kunagi varem pole sellist intsidenti NBA-s veel juhtunud.

Hammon plaanib lõpetada enda karjääri juba õige pea, kui WNBA hooaeg läbi saab. Praegu esindab ta veel San Antonio Starsi nimelist korvpalliklubi, varasemalt mängis ta New York Liberty võistkonnas.

37-aastane kogenud korvpallur on jätnud väidetavalt väga hea mulje Spursi peatreenerile, legendaarsele Gregg Popovichile. Juba eelmisel hooajal panustas Hammon Spursi arengusse, käies koosolekutel ja andes treeneritele mitu soovitust. Naise taktikaline küpsus meeldis peamänedžerile R.C. Bufordile ja Popovichile, kes tahtsid, et Hammon saaks klubi käest tasustatud töökoha treeneritepingil.

2001-2002 hooajal oli teinegi naistreener NBA-s. Cleveland Cavaliersi tolleaegne peatreener John Lucas tõi meeskonna treeningutele Lisa Boyeri. Kuigi Boyer ei saanud palka Cavaliersi käest, kasutas meeskond teda ära nooremate mängijate treenimisel ja nõustamisel.