Raptorsi president kaevati NBA finaalis juhtunud intsidendi pärast kohtusse


Raptorsi president kaevati NBA finaalis juhtunud intsidendi pärast kohtusse
Masai UjiriFoto: AP/SCANPIX

NBA klubi Toronto Raptorsi president Masai Ujiri kaevati kohaliku šeriffi poolt kohtusse, sest Ujiri oli teda mullu kuuenda finaalmängu ajal rindu ja näkku löönud.

Alameda ringkonna šerifiametis töötav Alan Strickland väidab föderaalkohtu dokumentides, et Ujri löögid 13. juunil 2019 põhjustasid talle tõsiseid vigastusi ning püsiva puude, vahendab Yahoo Sports.

Stricklandi sõnul ei suutnud Ujiri saali sisenedes oma isikut tõendada. Kohtu all on lisaks Ujrile ka Raptorsi klubi, MLSE (klubi varade eest vastutav Maple Leaf Sports & Entertainment) ning NBA, kellelt Strickland nõuab vigastuste ja vaimsete kannatuste eest valuraha.

"Süüdistavate käitumise otsese tagajärjena sai viga Stricklandi pea, keha, tervis, jõud, närvisüsteem ja isiksus. Kõik see põhjustas hagejale suurt vaimset, füüsilist, emotsionaalset ja psühholoogilist valu ja kannatusi," seisab dokumentides.

"Süüaluste tegude ja tegematajätmiste tagajärjel kannatas hageja suurt ärevust, piinlikkust, viha, elurõõmu kaotamist, mainekahju ning füüsilist piina summas, mis tuleb kindlaks määrata kohtuistungil."