Prantsusmaa täht kaitses koroonaviiruse üle nalja heitmise tõttu kriitikarahe alla langenud kaasmaalast: inimesed on käitunud tülgastavalt

 (2)
Prantsusmaa täht kaitses koroonaviiruse üle nalja heitmise tõttu kriitikarahe alla langenud kaasmaalast: inimesed on käitunud tülgastavalt
Evan Fournier (keskel) ja Rudy Gobert (paremal)Kim Kyung-Hoon, Reuters / Scanpix

NBA korvpalliklubi Orlando Magicu mängija Evan Fournier astus välja kaasmaalase Rudy Goberti kaitseks, kes märtsi alguses koroonaviiruse üle nalja viskas.

Utah Jazzis mängivast Gobertist sai esimene NBA korvpallur, kes koroonaviirusesse nakatus. Tema diagnoosi avalikustamise järel otsustasid NBA juhid hooaja viivitamatult peatada. Gobert sattus aga kriitika alla, sest oli vaid loetud päevad varem teinud pressikonverentsil halvasti välja kukkunud nalja, puudutades demonstratiivselt kõiki laual olnud mikrofone ja diktofone.

Fournier' sõnul tehti tema kaasmaalasest patuoinas. "See tegi mulle haiget. Temast sai NBA-s kogu viiruse esinägu. Inimeste ja ajakirjanike käitumine on olnud tülgastav."

"Ma ei mõista, miks on nakatunute nimed üldse avalikustatud," jätkas Fournier. "See on väljakannatamatu. Saab öelda ka anonüümselt, et mängija on haigestunud. Tänase seisuga on Philadelphia 76ersil ja Los Angeles Lakersil samuti nakatunuid, aga nende nimesid me ei tea."

Fournier lisas, et Goberti kahjuks mängis ka tema päritolu. "Tüüpiline asi, et süüdistama hakatakse võõrast. Ta on eurooplane ja tõi seega viiruse siia? Me ei tea seda. Kes ütleb, et see polnud hoopis Donovan Mitchell (Goberti ameeriklasest tiimikaaslane, kes samuti koroonasse haigestunud - K.R.)?Meie keskkond on ebatervislik ja Donald Trumpi sõnavõtud ei aita kaasa."

"Goberti nali seoses mikrofonidega oli ajal, kui keegi polnud veel asja tõsidust mõistnud. Väga lihtne on kellegi peale näpuga näidata. Ma oleksin võinud sama nalja teha," lisas prantslane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!