NBA superstaar pääses kohtus vägistamissüüdistusest

 (2)
Derrick Rose Lawsuit
Derrick Rose pääses suurest kohtuasjastFoto: Nick Ut, AP

NBA meeskonna New York Knicksi suvine täiendus, mängujuht Derrick Rose võib alates eilsest tunduvalt rahulikumalt hingata - nimelt pääses ta kohtus vägistamissüüdistusest.

Rose'i endine tüdruksõber nõudis korvpallurilt ning tema kahelt sõbralt kokku 21,5 miljonit dollarit, süüdistades neid valduse murdmises, kallaletungis ning vägistamises. Kolm meest väitsid aga, et vahekorraks oli olnud neiu nõusolek.

Nädalaid kestnud kohtuprotsessi lõpetuseks leidsid vandekohtunikud, et Rose ja tema semud tuleks õigeks mõista.

"Minu jaoks oli oluline tõestada, et ma ei teinud seda, milles mind süüdistati, isegi kui see tähendas väga isiklike asjade avalikult jagamist," sõnas Rose otsuse järel oma avalduses. "Olen vandekohtunikele väga tänulik, et nad minust aru said ning minuga nõustusid. Olen valmis selle juhtumi seljataha jätma ning oma karjäärile ja perele keskenduma."

Otsuse ette lugemise järel viskas Rose'ile väikese vimka ka kohtunik Michael W. Fitzgerald. "Kõike paremat sulle - välja arvatud siis, kui Knicks mängib Lakersiga!"

NBA hooaeg algab Eesti aja järgi ööl vastu kolmapäeva just nimelt Knicksi mänguga valitseva meistri Cleveland Cavaliersi vastu.

Zalgiris