NBA mängija loobus kümnetest miljonitest dollaritest ning lõpetas ootamatult karjääri, et Jehoova tunnistajana misjonäritööd teha

 (27)
NBA mängija loobus kümnetest miljonitest dollaritest ning lõpetas ootamatult karjääri, et Jehoova tunnistajana misjonäritööd teha
Darren Collisoni vanemad on endised kergejõustiklased, kes esindasid Lõuna-Ameerika väikeriiki Guyanat. Tema ema June osales 400 meetri jooksus ka 1984. aasta olümpialFoto: Brett Davis, USA Today Sports/Scanpix

Viimati Indiana Pacersis pallinud mängujuht Darren Collison otsustas 31-aastaselt ootamatult korvpallurikarjääri lõpetada, sest soovib keskenduda rohkem misjonäritööle Jehoova tunnistajana.

"Korvpall on lapsest saati olnud minu elu ja ma ei oleks kunagi osanud ette kujutada, et midagi võiks mulle sellest rohkem rõõmu tuua. Kuigi armastan korvpalli endiselt, tean, et samal ajal on olemas midagi veel olulisemat - minu pere ja usk," kirjutas Collison oma teadaandes.

"Olen Jehoova tunnistaja ja minu usk tähendab mulle kõike. Tunnen tohutult rõõmu, kui vabatahtlikuna teisi aitan ja ülemaailmses misjonitöös osalen. See tunne on võrreldamatu. Olen otsustanud oma karjääri NBA-s lõpetada."

Collisonist sai lõppenud hooaja järel vabaagent ning kui ta sooviks edasi mängida, oleks ta ilmselt saanud endale mitmeaastase lepingu, mis oleks talle igal aastal sisse toonud 10-12 miljonit dollarit.

NBA-s lisaks Pacersile veel New Orleans Hornetsit, Dallas Mavericksi, LA Clippersit ja Sacramento Kingsi esindanud Collisoni arvele jäi kümne aastaga 708 põhihooaja kohtumist, mille jooksul sai ta keskmiselt kirja 12,5 punkti ja 5,0 korvisöötu mängus.