NBA mäng, kus isegi Stephen Curry jäi lätlase varju


NBA mäng, kus isegi Stephen Curry jäi lätlase varju
Andris BiedrinsFoto: Jeff Chiu / AP / Scanpix

Korvpallifännidel avaneb sel reedel võimalus näha ajaloolist 2010. aasta 26. novembri mängu Golden State Warriorsi ja Memphis Grizzlies vahel. Warriorsite ridades tegi oma karjääri ühe parima etteaste ka lätlane Andris Biedrins, kes kogus 28 punkti ja 21 lauapalli. Kohtumist näeb sel reedel 21.30 telekanalil TV3 Sport ja voogedastusteenuses Go3. Ülekannet kommenteerib Taavi Pailk.

2010-2011 hooajal oli lätlasest keskmängija saagiks mängu kohta keskmiselt 5 punkti ja 7 lauapalli, kuid antud mängus ületas ta end kordades. Biedrinsi abistas praegune NBA superstaar Stephen Curry, kelle jaoks oli see toona teine hooaeg tippliigas. Curry näitas samuti häid tulemusi pea 19 punktiga iga mängu kohta ja 44,2% täpsusega kolmepunktivisetes. Kõne all olevas mängus oli Biedrins siiski tast üle.

Warriorsite ridades oli ka tippmängija Monta Ellis. Grizzlies´i meekonnas oli oma grupp kõrgetasemelisi korvpallimeistreid Rudy Gay, Marc Gasoli ja Zach Randolphi näol.

2010-2011 tavahooaja lõpetas Warriors Läänekonverentsi 12. kohaga, mis ei taganud pääsu play-off´i (36 võitu, 49 kaotust).

Grizzlies oli tolle hooaja üks suurimaid üllatajaid. Nad lõpetasid Läänekonverentsi 8. kohaga ja play-off´i esimeses voorus võideti edetabeli liidrit San Antonio Spursi 4-2.

Seotud lood:

Lätlane Andris Biedrins mängis NBAs kümme aastat, üheksa aastat Warriorsi ridades ja lühikest aega ka Utah Jazzis. Aastaid oli ta Warriorsi põhiline keskmängija. Eriti edukas oli talle 2008-2009 hooaeg, mil ta kogus keskmiselt 11,9 punkti ja 11,2 lauapalli. 2007-2008 tavahooajal oli ta väljaku täpseim mängija 62,6 protsendiga. 2007. a play-off´is oli ta 73% täpsusega parim. Biedrins lõpetas karjääri vigastuste tõttu varakult - 27 aastasena 2014. aastal.

TV3 Sport jätkab spordialadele pühendatud temaatiliste päevadega. Esmaspäev, 6. aprill on pühendatud KHL-i mängudele, teisipäev ja kolmapäev eksklusiivsetele jalgpallimatšidele ning neljapäev ja reede parimatele korvpallikohtumistele korvpalli Euroliigast ja NBA-st. Nädalavahetustel näidatakse kõige meeldejäävamaid finaalmänge.