Müsteerium: miks on Michael Jordani silmad nii kollased?

 (39)
Müsteerium: miks on Michael Jordani silmad nii kollased?
Michael Jordan.Foto: AFP/SCANPIX

Maailma kõigi aegade parimaks korvpalluriks peetava Michael Jordani dokumentaalsarja "The Last Dance" vaatajad on ilmselt tähele pannud, et Jordani silmamunad pole intervjuude ajal mitte valged, vaid kollased. Miks see nii on?

Jordani silmad pole kollaseks muutunud üleöö, aga 57-aastane ekskorvpallur pole teemat kunagi lahanud. Seega on USA meedia juba nädalate kaupa spekuleerinud, mis seda põhjustada võiks.

Ühe võimalusena on välja toodud kollatõbi - haigus, mille nimi räägib enda eest. Kollatõbe põhjustavad maksaprobleemid. Kollased silmad võivad viidata ta maksahepatiidile ja -tsirroosile.

Jordan oli juba karjääri jooksul tuntud suure alkoholitarbijana ja klaasi ei sülita ta siiamaani. Ka dokumentaalsarja intervjuus on tema tooli kõrval auväärsel kohal klaas tekiilat, mida on kord vähem, kord rohkem. Alkohol kahjustab just maksa.

Pakutud on ka varianti, et tegu võib olla geneetilise haigusega ja Jordani tervisekäitumisel ei pruugi kollaste silmadega mingit seost olla.

Lisaks on välja käidud võimalused, et kollaseid silmi on põhjustanud pankrease alatalitlus, ravimite kasutamine või neerukivid.