Miks lasi Lakers endise kalevlase Scott Machado vaid 24 tundi pärast palkamist uuesti lahti?

 (3)
Miks lasi Lakers endise kalevlase Scott Machado vaid 24 tundi pärast palkamist uuesti lahti?
Hooaja eel esindas Machado Iisraeli klubi Haifa MaccabitFoto: Mark J. Terrill, AP/Scanpix

Eile rõõmustasid Eesti korvpallifännid uudise üle, et hooajal 2014/15 BC Kalev/Cramo ridu esindanud mängujuht Scott Machado teenis lepingu Los Angeles Lakersiga. Täna tuli lakooniline teade, et Lakers on Machado waive'inud ehk sisuliselt temast loobunud.

Miks palgata Machado vaid selleks, et ta 24 tundi hiljem uuesti lahti lasta?

Põhjus peitub NBA keerulistes skeemide ja lepinguklauslite rägastikus. USA meedias on selgitatud, et Machado leping oli suure tõenäosusega selline, mis lubas liiga reeglite järgi Lakersil talle waive'imise korral kuni 50 000 dollari suuruse boonuse maksta - seda juhul, kui Machado sõlmib lepingu Lakersi G-liiga meeskonna South Bay Lakersiga ning seal vähemalt 60 päeva vastu peab. Seega oli tegu viisiga, kuidas Lakers oma tütarliiga tiimi korraliku mängija lisab.

Lakers pidi niiehknaa osadest mängijatest loobuma - hooajaeelsel perioodil on lubatud tiimis hoida kuni 20 mängijat, ent hooaja alates tuleb meeskond 15 mängija peale trimmida, kusjuures lisaks sellele võib koosseisus olla ka kaks nn two-way lepinguga mängijat, kes võivad esindusmeeskonna ja tütarliiga vahel pendeldada.

Sealjuures pallis Machado South Bay Lakersis ka eelmisel hooajal.