Leedu korvpallilegend hakkab juhtima Chicago Bullsi


Leedu korvpallilegend hakkab juhtima Chicago Bullsi
Arturas Karnišovas.Foto: SIPA/ Scanpix

ESPN-i teatel hakkab NBA klubi Chicago Bullsi korvpallialast tegevust juhtima leedulane Arturas Karnišovas, kes töötas alates 2017. aastast Denver Nuggetsi peamänedžerina.

48-aastase Karnišovase ametinimetuseks saab korvpalliosakonna asepresident, mis Bullsi puhul tähendab korvpalliosakonna juhti. Karnišovase ülesandeks on paika panna ka uus peamänedžer.

Seni Bullsi korvpalliosakonda juhtinud John Paxson taandub ilmselt nõuandja rolli, võimalik, et klubi juures jätkab mingil viisil ka peamänedžeri kohalt vabastatud Gar Forman.

Viimased hooajad on Bullsi jaoks olnud keerulised. Hooajal 2017/2018 saadi 27 võitu ja 55 kaotust, aasta hiljem 22 võitu ja 60 kaotust ning tänavu on saldo 22 võitu ja 43 kaotust.

Karnišovas ei suutnud mängijana kordagi NBA-sse murda. Aastatel 1990-1994 esindas ta Seton Halli ülikooli, pärast seda mängis leedulane erinevates Euroopa tippklubides (Barcelona, Olympiacos, Bologna Fortitudo). Leedu korvpallikoondisega võitis Karnišovas 1992. ja 1996. aastal olümpiapronksi.

Alates 2003. on ta töötanud NBA organisatsiooni ning hiljem Houston Rocketsi ja Denver Nuggetsi heaks.