Kristaps Porzingis sattus hajameelsuse tõttu karantiini


Kristaps Porzingis sattus hajameelsuse tõttu karantiini
Kristaps PorzingisDale Zanine-USA TODAY Sports

Läti korvpalli superstaar Kristaps Porzingis jäi kõrvale Dallas Mavericksi kontrollkohtumisest Indiana Pacersiga, sest pidi istuma karantiinis. Nimelt oli ta unustanud lasta end testida koroonaviiruse osas.

22 NBA klubi on juba mitu nädalat veetnud Orlandos, kus juuli lõpus jätkatakse poolelijäänud hooajaga. Sellega seoses peavad mängijad igapäevaselt läbima koroonaviiruse testi. 24-aastane Porzingis unustas aga nädalavahetusel seda teha ning pidi jätma vahele kohtumise Pacersiga, mille Mavericks 111:118 kaotas.

"Ta rikkus protokollireegleid. Ta ei lasknud end testida, sest lihtsalt unustas selle ära," avaldas Mavericksi peatreener Rick Carlisle. "Kui selline asi juhtub, ei saa ta järgmisel päeval võistkonnaga liituda."

Iga mängija, kes testimiselt puudub, peab olema ühe päeva karantiinis ning andma seejärel negatiivse koroonatesti, et võistkonna juurde naasta.

Porzingis pole aga ainus mängija, kes unustanud end testida lasta. Möödunud laupäeval ei saanud samal põhjusel Paul Millsap (Denver Nuggets) joosta väljakule mängus New Orleans Pelicansi vastu.

NBA hooaeg jätkub 31. juulil.