Korvpallimaailma superstaar Kevin Durant nakatus koroonaviirusesse

 (9)
Korvpallimaailma superstaar Kevin Durant nakatus koroonaviirusesse
Kevin Durant.Foto: AFP/SCANPIX

NBA korvpalliklubi Brooklyn Nets andis teada, et neljal Netsi palluril on tuvastatud koroonaviirus. Kui ühel mängijal on ilmnenud ka viirusele omased nähud, siis kolmel mehel ühtegi haigusele viitavat sümptomit pole.

Klubi ei soovinud mängumeeste nimesid esialgu avalikustada, aga kinnitas, et kõik mängijad on isolatsioonis ning nakatunud mehed on klubi arstide hoole all.

Nets lisas, et kogu klubil on palutud karantiini jääda ning kõikidele meeskondadele ja inimestele, kelle on hiljuti Netsi mängijatega kokkupuude olnud, antakse juhtunust teada.

Õige pea teatas Netsi kuulsaim mängija Kevin Durant, et tema on üks neljast, kes on positiivse testi andnud. Golden State Warriorsiga kahel korral NBA meistriks tulnud ja finaalide kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Durant tunneb ennast enda sõnul hästi.

"Olge ettevaatlikud, kandke enda eest hoolt ja minge karantiini. Saame sellest jagu," ütles kahekordne olümpiavõitja.

Tänavusel hooajal on Durant pidanud Achilleuse kõõluse rebendi tõttu vahele jätma kõik mängud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!