Kõrge kukkumine: Neljas järjestikuses NBA finaalis mänginud Miami Heat ei pääsenud play-offi

 (3)
Dwyane Wade
Dwyane WadeFoto: DOUG BENC, AFP

Mida võib tähendada ühe mängija meeskonnast lahkumine? Mõnel juhul mitte midagi, mõnel juhul väga palju. Kui lahkujaks on näiteks paljude arvates hetke maailma parim korvpallur LeBron James.

Eelmisel suvel otsustas James Miamist tagasi kolida Cleveland Cavaliersi ja Heati võidusoon oli korraga kadunud. Siia lisaks veel Chris Boshi terviserike, mis lõpetas üsna varakult hooaja ning Ray Alleni, Shane Battier eemaldumised NBA-st ja viimaste aastate võimsaim klubi piirdub lõppeval hooajal pelgalt põhiturniiriga. Viimati juhtus see Miamiga 2008. aasta kevadel.

Miami play-off´ist välja jäämine sai selgeks läinud ööl, kui nende otsene konkurent Indiana Pacers alistas 99:95 Washington Wizardsi. Kohtumine lõppes teisel lisaajal. Indianal on tabelis 38 võitu ja 43 kaotust, Miamil 36 võitu ja 45 kaotust. Mõlemal on põhiturniiril pidamata üks kohtumine.

Lisaks Indianale kandideerib idakonverentsi viimasele play-off kohale veel Brooklyn Nets.

NBA finaalis mänginud meeskond jäi hooaeg hiljem play-off´ist eemale viimati 2005. aastal. Selleks meeskonnaks oli Los Angeles Lakers, kust 2004. aasta suvel lahkus vahetustehingu tulemusena Miami Heati Shaquille O`Neal.