Kõnekad säutsud NBA hooajast: rohkelt ebareaalseid numbreid, laulu, tantsu, neetud lätlased ja presidendiproua pealtpanek

 (2)
Endised tiimikaaslased, supertähed Russell Westbrook ja Kevin Durant
Endised tiimikaaslased, supertähed Russell Westbrook ja Kevin DurantFoto: Kyle Terada, Reuters/Scanpix

Korvpalliliiga NBA on suure finaali lävel. Golden State Warriors juba jõudis finaali, Cleveland Cavaliers on sellest kahe võidu kaugusel. Kahe suurklubi kolmas järjestikune meistrisõrmuste jagamine paistab.
Käesolevas loos heidame pilgu tagasi hooajale, mille käigus juhtus nii mõndagi. Säuts siit, säuts sealt ning väike huumoriprisma juurde.

Russell Westbrook andis kohe hooaja algul tormihoiatuse, aga siis ei osanud keegi aimata, et ta lööb üle löömatuna tundunud ühe hooaja kolmikduublite rekordi. Enam kui pool sajandit tagasi tegi 41 kolmikduublit hooajaga Oscar Robertson, Westbrook tegi ühe rohkem. Pooltes mängudes kolmikduubel...

Hooaja keskel olid kolmikduublite seisud veel selgelt kunagise supertähe "The Big O" kasuks. Aga Westbrook pani käiku juurde ja tema põhihooaja keskmisteks näitajateks kujunes 31,6 punkti ; 10,7 lauapalli ja 10,4 korvisöötu.

Kui NBA korvpalluritel satub olema mõni vaba päev, siis võtab ikka laulu lahti küll. Westbrook edastas siira rõõmusõnumi tervele ilmale: "Nüüd teen mida tahan!"

Kolmandat aastat järjest NBA finaali jõudnud Golden State Warriors purustas ka sel hooajal rekordeid. Klay Thompsoni personaalsed vägiteod tulevad vaatluse alla kolmandal leheküljel.