Kobe Bryanti traagilise kopteriõnnetuse järel on kohtusse pöördunud juba neli perekonda

 (2)
Kobe Bryant
Kobe Bryant Foto: MARIO TAMA, AFP/Scanpix

Neli perekonda, kelle lähedased hukkusid koos korvpallur Kobe Bryantiga traagilises helikopteriõnnetuses, on kaevanud kopterit omanud ja opereerinud firma kohtusse.

Esimesena esitas firmade Island Express Helicopters ja Island Express Holding vastu kohtukaebuse Bryanti lesk Vanessa, kes kaotas õnnetuses ka 13-aastase tütre Gianna.

Nüüd on juhtumi kohtusse kaevanud ka hukkunud pesapallitreeneri John Altobelli, tema naise Keri ja tütre Alyssa lähedased ning korvpallitreeneri Christina Mauseri abikaasa ja lapsed.

Üldse on jaanuaris üheksa inimelu nõudnud kopteriõnnetuse järel kohtu poole pöördunud neli perekonda. Viimased hagid esitati pühapäeval Los Angelese kohtusse.

Kõik kohtukaebused heidavad kopterit omanud ja opereerinud firmadele ette, et piloodil Ara Zobayanil lubati vaatamata tihedale udule ja kehvadele ilmastikutingimustele lendamist alustada.

Lakersi särgis viiel korral NBA meistriks tulnud Bryant (41), tema tütar Gianna ja veel seitse inimest hukkusid 26. jaanuaril Calabasase lähistel, kui Sikorsky S-76B tüüpi helikopter oli teel tüdrukute korvpalliturniirile, kuid kukkus ootamatult alla.