Kobe Bryanti aastatetagune investeering toob tema perekonnale sisse 200 miljonit dollarit

 (2)
Kobe Bryanti aastatetagune investeering toob tema perekonnale sisse 200 miljonit dollarit
Vanessa ja Kobe BryantFoto: ZUMAPRESS.com, Javier Rojas

Spordijoogifirma BodyArmor asutaja Mike Reopole avaldas, et varalahkunud NBA legendi Kobe Bryanti aastetetaguse investeeringu väärtus on nüüdseks kasvanud 200 miljoni USA dollarini. Bryanti nimel olnud aktsiad kuuluvad nüüdsest tema abikaasale Vanessa Bryantile ja nende perele.

Reopole teatel otsustas Bryant nende firmasse investeerida 2013. aastal ning ostis toona 5 miljoni dollari eest 10% aktsiatest. Kuna BodyArmor on turul tegutsenud edukalt, on Bryanti aktsiad nüüdseks väärt juba 200 miljonit USA dollarit.

BodyArmori äri sai tõsise hoo sisse 2018. aastal, mil neisse investeeris Coca-Cola. Firma asutaja Reopole sõnul ei olnud Bryant pelgalt aktsionär, vaid kuulus ka ettevõtte juhatusse ning tegutses nende saadikuna.

USA meedia teatel pärib viiekordse NBA meistri abikaasa Vanessa Bryant kogu mängumehe vara. Tänavu jaanuaris helikopteriõnnetuses hukkunud mängija oli ettevõttemaailmas tegus. Lisaks BodyArmorile oli ta seotud riskikapitaliettevõttega Bryant Stibel, mille ta asutas koos ärimehe Jeff Stibeliga. Kohaliku meedia andmetel on firma nüüdseks väärt ligi 2 miljardit dollarit.