Jaapani värske NBA-mees põhjustab juba suurt furoori

 (2)
Rui Hachimura valiti NBA draft'is Washington Wizardsi poolt.
Rui Hachimura valiti NBA draft'is Washington Wizardsi poolt.Foto: Pablo Martinez Monsivais, AP/Scanpix

Jaapanis usutakse, et nende korvpallis on alanud uus ajastu. Tänases NBA draft'is valiti üheksandana 21-aastane ääremängija Rui Hachimura.

„Hachimura NBA-sse pääsemine on Jaapani korvpalli jaoks suur samm,“ teatas ajaleht Nikkansports.

Hachimura esindas eelmisel hooajal Gonzaga ülikooli. Seal viskas ta keskmiselt 19,7 punkti ning võttis 6,5 lauapalli. Hooaja lõpus valiti ta läänekonverentsi parimaks mängijaks.

„Oleme äärmiselt uhked, et Jaapani korvpallisüsteemist välja kasvanud Hachimura valiti NBA draft'is,“ teatas Jaapani Korvpalliliidu president Yuko Mitsuya.

Hachimura on alles teiseks Jaapanist pärit korvpalluriks, kes NBA draft'is valitud. 1981. aastal oli 171. valikuks Yasutaka Okayama. Üheski põhihooaja mängus ta siiski väljakule ei saanud.

Läbi ajaloo on kaks jaapanlast siiski NBA-s väljakul käinud, kuid suurt edu ei ole nad saavutanud. Hooajal 2004/05 esindas Phoenix Sunsi Yuta Tabuse ning lõppenud hooajal käis Memphis Grizzliese eest väljakul Yuta Watanabe.

„Hachimura draft'is valimine on Jaapani jaoks suur edusamm. See viib selle spordiala Jaapanis uutesse kõrgustesse,“ teatas NBA-d kajstav ajakirjanik Keisuke Tsutsumi.