Viimasele veerandile mindi vastu Miami ühepunktilises eduseisus. Kodumeeskond hoidis väikest vahet sisuliselt kogu neljanda veerandi vältel. Täpselt kaks minutit enne kohtumise lõppu tabas Kawhi Leonard kolmese ning tõi Spursi vaid kahe punkti kaugusele (90:88). Otsustavatel hetkedel eksisid aga San Antonio mängijad - Tim Duncan viskas mööda korvi alt ning kohe järgmisel rünnakul tegi valesöödu Manu Ginobili. LeBron James tõi viimase 30 sekundi jooksul 4 punkti ning Dwyane Wade`i tabatud vabavise tegi lõppskooriks 95:88.

Võitjate parim oli LeBron James 37 punkti (visked väljakult 23st 12, kolmesed 10st 5) ja 12 lauapalliga. Hea mängu tegi ka 23 punkti visanud Dwyane Wade. Pingilt sekkus täna hästi Shane Battier, kes viskas 18 punkti (kolmesed 8st 6). Meeskonna üks kolmest suurest staarist, Chris Bosh, alustas mängu algkoosseisus viibis väljakul 27 minutit, kuid eksis kõigil viiel teele saadetud viskel. Tema kontole kogunes seega 7 lauapalli, kuid ei ainsatki punkti. Kahvatu mängu tegi ka 20 minutit mänginud Ray Allen: 0 punkti (visked väljakult 4st 0), 4 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Kaotajatele tõi Tim Duncan 24 punkti ja 12 lauapalli. Kawhi Leonard, kes viibis väljakul 45 minutit, toetas vanameistrit 19 punkti ja 12 lauapalliga, Manu Ginobili 18 punkti ja 5 korvisööduga. Loodetust tagasihoidlikumaks jäi Tony Parkeri panus: 36 minutiga 10 punkti (visked väljakult 12st 3), 5 resultatiivset söötu ja ei ühtegi lauapalli.

Mõlemad meeskonnas kasutasid otsustavas mängus vaid üheksat mängumeest.

Miamile oli see kolmandaks NBA meistritiitliks. Varasemad võidud pärinevad 2006. ja 2012. aastast. San Antonio jaoks oli tegu aga esimese kaotusega finaalis. Kõik neli varasemat finaali - 1999., 2003., 2005. ja 2007. aastal - on suudetud võita.

MVP taas LeBron James
Finaalseeria väärtuslikeimaks mängijaks valiti teist aastat järjest LeBron James. Tänu otsustavale finaalmängule, kus ta viskas 37 punkti, võttis 12 lauapalli, andis 5 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget, kerkisid ka kõik tema tänavuse finaalseeria näitajad: 25 punkti, 11 lauapalli, visketabavus 45,7% (kolmesed 35,3%) ning vabavisked 79,5%.

Miami Heat 95:88 San Antonio Spurs: