Ekskorvpallur: 11 NBA tiitliga Phil Jackson on ülehinnatud

 (28)
BOSTON - JUNE 13: Head coach Phil Jackson of the Los Angeles Lakers addresses the media after Game Five of the 2010 NBA Finals against the Boston Celtics on June 13, 2010 at TD Garden in Boston, Massachusetts. The Celtics won 92-86. NOTE TO USER: User exp
AFP/Scanpix

Sacramento Kingsi endine tsenter Scott Pollard leiab, et treenerina 11 NBA meistritiitlit võitnud Phil Jackson on üks ülehinnatumaid treenereid maailmas.

Pollardi sõnul austab ta Jacksonit, kuid heidab legendaarsele treenerile ette, et ta pole kunagi ühtegi nõrka meeskonda juhendanud.

"Ma arvan, et ta on üks maailma ülehinnatumaid treenereid. Ta on juhendanud kogu aeg meeskondi, kus on mänginud ühed maailma paremad korvpallurid," rääkis Pollard.

"Pange ta Sacramento Kingsi selle hooaja meeskonda juhendama või järgmisel aastal Cleveland Cavaliersi etteotsa ning vaadake, mida ta suudab."

Aastast 1989 treenerileiba maitsnud Phil Jacksonil on kokku 13 NBA meistritiitlit, neist kaks mängijana. Treenerina on ta võitnud 11 NBA meistrisõrmust, kuus Chicago Bullsiga ning viis Los Angeles Lakersiga.