Boston domineeris tervet kohtumist, juhtides üheksa minutit enne kohtumise lõppu juba 25 punktiga 91:66. Põhihooaja parim meeskond Clevelend Cavaliers veel üritas, jõudes kolm minutit enne mänguaja lõppu kümne punkti kaugusele 93:83, kuid enamaks jõudu ei jätkunud, vahendab basket.ee

Celticsi parimana kogus Ray Allen (pildil) 21 punkti, millest peaaegu pooled (10) tulid mängu otsustaval veerandajal ning 7 lauapalli. Kevin Garnett lisas 18 punkti ja 10 lauapalli.

Imemängu tegi võitjate tagamees Rajon Rondo, kes 13 punkti kõrval andis meeskonna 30-st korvisöödust koguni 19.

Cavaliersi parimana viskas Lebron James 24 ja Antawn Jamison 16 punkti. Kusjuures kaotuse peamisi põhjusi tuleb otsida viletsast kolmandast veerandajast, mil visati vaid 12 punkti Celticsi 31 vastu. Lisaks oli Cavaliersil väga vilets päev kolmese joone taga, kust tabati vaid 4 üritust 21st.

Esmaspäeval peetud teises kohtumises alistas Phoenix Suns koduväljakul 111:102 Utah Jazzi ning läks seeriat 1:0 juhtima. Jason Richardson viskas võitjate parimana 27 silma, Amare Stoudemire lisas 23 silma ja 13 lauapalli.

Kaotajate parimaks kerkis Manu Ginobili, kes murtud ninaluust hoolimata viskas 27 silma.