Brasiilia korvpallitähe metsik nädal: koroonaviiruse tõttu tekkinud surmahirm ja lapse sünd


Brasiilia korvpallitähe metsik nädal: koroonaviiruse tõttu tekkinud surmahirm ja lapse sünd
Leandro Barbosa.Foto: AFP/Scanpix

Pikalt korvpalliliigas NBA mänginud ja Brasillia koondist vedanud Leandro Barbosa avaldas, et nakatus märtsis koroonaviirusesse ja ei saanud seetõttu osaleda lapse sünnil.

Barbosa sai positiivsest proovist teada 21. märtsil ja õige pea selgus, et koroonaviirusesse on nakatunud ka tema abikaasa Talita Rocca, kes oli 38. nädalat rase.

Arstid otsustasid, et laps tuleb kohe ilmale tuua, Barbosal ei lubatud haiglasse kaasa tulla.

"Jälgisin toimuvat ekraani kaudu, FaceTime'i ülekandes. Ma ei teadnud, mida teha. Rääkisin abikaasale, et mõtle lapse, mitte minu peale. Õnneks on nüüd kõik hästi, oleme terved. Ka pisitütrel ei avastatud viirust," rääkis 37-aastane korvpallur New York Timesile.

Enne diagnoosi saamist elas Barbosa üle mitu põrgulikku päeva.

"17. märtsi õhtu oli mu elu kõige hullem. Sümptomid tekkisid pärast treeningut. Pea keskossa tekkis kohutav valu. Tundsin ausalt, et hakkan surema. Mul tekkis hull palavik. Tundsin, nagu mu nina olek kinni, aga tegelikult ei olnud. Ka seljas oli tohutu valu, ma ei suutnud leida asendit, et lamada. Raske oli võidelda, sest need kõik asjad tulid koos," meenutas ta.

Barbosa mängis NBA-s aastatel 2003-2017, 2015. aastal tuli ta Golden State Warriorsiga NBA meistriks. Enne tänavuse hooaja peatamist teenis tagamängija leiba kodumaal Belo Horizonte Minases.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!