Boikott lõpetab NBA hooaja? Lakers ja Clippers ei taha enam väljakule tulla

 (31)
LeBron James ja Anthony Davis
LeBron James ja Anthony Davis Foto: Cary Edmondson, USA Today Sports/Scanpix

Los Angeles Lakersi ja Los Angeles Clippersi klubide mängijad on USA meedia andmetel kokku leppinud, et nemad tänavust NBA hooaega enam edasi ei mängi.

Kaks tippklubi kavatsevad boikotti alustada, et sedasi tähelepanu tõmmata USA-s valitsevale rassilisele ebavõrdsusele ja politsei vägivallale. Mõlema Los Angelese meeskonna jaoks oli viimaseks piisaks karikasse pühapäeval Wisconsinis Kenosha linnas aset leidnud traagiline intsident, kus üks politseinik tulistas relvitut mustanahalist meest Jacob Blake'i selja tagant seitse korda.

ESPNi teatel tahavad kõik ülejäänud NBA klubid peale Lakersi ja Clippersi hooaega jätkata. Kõigis neis klubides oli samuti korraldatud hääletus. Lakersi staarmängija LeBron James olevat oma tiimi koosolekult välja tormanud ning teatanud, et ootab klubide omanikelt konkreetsemaid samme ja otsuseid.

Lakers ja Clippers on kaks NBA läänekonverentsi kõrgema paigutusega meeskonda, keda peetakse tiitlivõidu suursoosikuteks.

Clippers juhib hetkel play-offi avaringi seeriat Dallas Mavericksi vastu 3:2, Lakers on saanud Portland Trail Blazersi vastu edumaa 3:1.

Esimesena otsustas NBA-s politsei vägivalla suhtes protesti üles näidata Wisconsini osariigi meeskond Milwaukee Bucks, mis ei tulnud läinud öösel väljakule Orlando Magicuga kohtumiseks. NBA juhtkond otsustas seejärel kõik kolm tänaöist mängu edasi lükata.