57-aastane NBA legend viidi koroonaviirusega haiglasse

 (1)
57-aastane NBA legend viidi koroonaviirusega haiglasse
Patrick EwingFoto: AFP/SCANPIX

Jamaica-USA kodakondsusega NBA legend Patrick Ewing teatas reedel, et on koroonaviirusega haiglas.

Twitterisse postitatud teate kohaselt on Georgetowni korvpallimeeskonna peatreener kohalikus haiglas isolatsioonipalatis.

Georgetowni Ülikooli teatel tahtis Ewing uudise avalikuks teha, näitamaks, et koroonaviirus võib tabada igaüht.

"Tahan teiega jagada, et mul diagnoositi COVID-19. See viirus on tõsine ning seda ei tohiks võtta kergelt," ütles Ewing ülikooli Twitteri postituses. "Olge ettevaatlikud ning hoolitsege oma lähedaste eest. Rohkem kui kunagi varem tahan ma tänada tervishoiutöötajaid ja kõiki eesliini töötajaid. Minuga saab korda ning me kõik elame selle üle."

Alles mõni nädal tagasi avaldas Ewing, et tema 1984. ja 1992. aasta olümpia kuldmedalid on varastatud. Samuti langes tema New Yorgi koju sisse murdnud röövlite saagiks 1984. aasta NCAA meistrisõrmus.

"NCAA meistrisõrmuse sain aga kätte. Keegi üritas seda eBay-s maha müüa ja varsti sain selle tagasi," lisas ta.

Pika NBA karjääri jooksul jäi peamiselt New York Knicksi esindanud Ewing meistritiitlita, aga ta valiti 11 korral Tähtede mängule.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!