VIDEO JA BLOGI | Üllatus! Prantsusmaa alistas valitseva maailmameistri USA ja sammus korvpalli MM-i poolfinaali

(97)

Hiinas jätkuvatel korvpalli maailmameistrivõistlustel võttis Prantsusmaa vägeva võidu, kui veerandfinaalis alistati valitsev maailmameister USA 89:79.

Avaveerandaeg lõppes viigiliselt seisul 18:18. Teise veerandajaga suutsid väikse edu sisse mängida prantslased, kes olid poolaja lõpuks ees 45:39.

Kolmandal veerandajal olid prantslased paaril korral juba kümnepunktilises eduseisus, kuid seejärel sai USA mängu tagasi. Donovan Mitchelli juhtimisel tuldi kaotusseisust välja ning lõpuks mindi ka kohtumist juhtima. 10 minutiga 27 silma visanud ameeriklased olid viimase veerandi eel 66:63 eduseisus.

USA oli 5.16 enne lõppu veel 76:71 ees, aga siis algas prantslaste tagasitulek. Prantsusmaa tegi 11:0 spurdi ning kättevõidetud edu enam käest ei antud. Ameeriklastel oli võimalusi seis viigistada, kuid hakati eksima vabaviskejoonelt. Lõpuks võttis Prantsusmaa 89:79 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 22 silmaga Evan Fournier, Rudy Gobert panustas võitu 21 silma. Nando de Colo lisas 18 punkti. USA eest tegi suurepärase esituse Donovan Mitchell, kes sai üleplatsimehena kirja 29 punkti. Marcus Smart lisas 11 ja Kemba Walker 10 punkti.

Prantsusmaa kohtub poolfinaalis Argentinaga, USA peab leppima 5. koha mängudega, kus kõigepealt minnakse vastamisi Serbiaga.

ENNE MÄNGU:

Kell 14.00 kohtuvad veerandfinaalis tiitlikaitsja USA ja Prantsusmaa, kell 16.00 algab kohtumine Austraalia ja üllatusmeeskonna Tšehhi vahel.

USA ja Prantsusmaa olid viimati maailmameistrivõistlustel vastamisi üle 50 aasta tagasi - 1963. aastal võitsid ameeriklased 81:61. Meeskondade viimane suur lahing pärineb aga 2016. aasta Rio olümpialt, kus ameeriklased võitsid vaid 100:97. Toona hiilgas Klay Thompson 30 punktiga,

USA-Prantsusmaa mängu võitjat ootab poolfinaalis Argentina.

Kui Austraalia pääses MMil veerandfinaali 25-aastase vaheaja järel, siis Tšehhi pole seda varem kunagi suutnud. Tõsi, nende eelkäija Tšehhoslovakkia sai sellega hakkama ühel korral. Austraallaste tänane võit kindlustaks neile ka kõigi aegade kõrgeima koha MMil, sest senine parim on viies koht, milleni jõuti 1982. ja 1994. aastal.

Austraalia ja Tšehhi mängu võitjat ootab poolfinaalis üheks suuremaks tiitlinõudlejaks tõusnud Hispaania.

Delfi vahendab mõlema tänase veerandfinaali otsustavad sündmused otseblogi vahendusel.

USA - Prantsusmaa korvpalli poolfinaal
Marks: Tublid
Tehtud! Prantsusmaa võtabki lõpuks 89:79 võidu USA üle!
79:89 De Colo pääseb taas vabaviskejoonele ning ei eksi. Lõpuni jäänud 12,6 sekundit.
79:87 De Colo tabab mõlemad vabavisked!
Middleton astub rünnakul joonele. Prantsusmaa on 19,7 sekundit enne lõppu juhtimas 6 punktiga!
Walker saab kolm vabaviset.
78:84. De Colo tabab mõlemad vabavisked.
78:82. Gobert paneb Mitchellile kulbi! Normaalaja lõpuni jäänud 53 sekundit. Lisaks teeb Harris jätkuolukorras De Colole oma viienda vea.
78:82. Walker toob korvi alt kaks punkti ameeriklastele juurde.
76:83 Ntilikina tabab vägagi tähtsa kahese ja prantslaste edu juba kuus punkti.
76:80. Smart eksib mõlemal vabaviskel. Lõpuni jäänud 2.20.
76:80. Gobert vajutab pealt ja prantslastel väike edu.
Barnesile vilistatakse jooks. Prantslastel võimalik vahet suurendada.
76:78. Fournier viib prantslased üle pika aja juhtima.
76:76. Ntilikina tabab kolmese ja viigistab seisu.
76:73. Batum võtab ründelaua ja toob korvi alt kaks punkti.
74:71. Ntilikina toob Prantsusmaale kaks punkti juurde.
72:67. De Colo vähendab kahesega prantslaste kaotusseisu.
70:65 Barnes tabab kolmese.
USA 66:63 juhtimisel ka kolmas veerandaeg lõppeb. Ameeriklased võitsid veerandi koguni 27:18.
66:63. Mitchell paneb kolmese ja mehe arvel juba 29 punkti.
63:62. Smart tabab kolm vabaviset ja USA on üle pika aja kohtumist juhtimas.
60:60. Pidurdamatus hoos Mitchell vajutab palli pealt ja USA on jõudnud viigini.
58:60. Mitchell on taas täpne ja kaotusseis on vaid kahepunktiline.
54:57. Mitchell toob USA-le järjekordsed punktid.
52:57. Smart saab kirja 2+1 ning vähendab ameeriklaste kaotusseisu.
49:57. Fournier toob kukkumise pealt imeviskega kaks punkti juurde.
46:53. Mitchell tabab kolmese ja kasvatab isikliku punktisumma juba 20 peale.
Mängida jäänud 3. veerandi lõpuni 7 minutit, ameeriklastel on vead täis. Prantslased on teinud seni ühe vea.
Fournier toob korvi alt kaks punkti ja kasvatab taas vahe 10 punkti peale. Popovich võtab selle peale minutilise mõtteaja. 53:43
Batum vabaviskejoonelt ei eksi ja prantslased ees 51:41!
Batum tabab koos veaga kolmese! Kas tuleb 3+1 rünnak?
Teine poolaeg on alanud! Palli paneb mängu USA.
Avapoolaja statistika (Prantsusmaa sinine, USA punane): lauavõitlus prantslastele lausa 21:12, kolmeste protsent 45 vs 27%...
Prantsusmaa võidab avapoolaja 45:39.
37:45. De Colo vabavisked kasvatavad vahe 8-punktiliseks.
37:43. Gobert tabab vabavisked.
Prantsusmaa jubib 41:37. Mitchell jõuab 13 punktini.
Joe Harris tabab - 35:39.
Ameeriklased võtavad poolteist minutit enne teise veerandi lõppu mõtlemisaja.
Fournier kolmene teeb seisuks 39:33. Temalt juba 13 punkti (seejuures kolmesed 3/4).
Brown tabab ja ameeriklased jõuavad 33:36-ni.
Fournier tabab kolmese - 34:29.
Ameeriklaste visketabavus mängust on kukkunud 40% peale, Prantsusmaal 43%. Lauas on prantslased peal juba 19:11 (ründelaud 6:2).
Prantsusmaa juhib 31:29. Kolm minutit ja 51 sekundit jääb avapoolaja lõpuni.
Mitchell viib kiirrünnakuga USA ette 29:27. Tema arvel 9 punkti.
Donovan Mitchell tabab mõlemad vabavisked ja toob tabloole viigi 27:27.
27:25 Pratsusmaale, kui teisest veerandist on mängitud 4 minutit.
Albicylt kolmene - prantslased ees 27:22.
Prantsusmaa pääseb teise veerandi algusega ette 22:18.  De Colo tabas kolmese.
Avaveerandi visketabavus oli tiimidel üsna sarnane, lauas peal Prantsusmaa 11:8:
Avaveerand lõppeb viigiga 18:18.
Gobert viigistab korvi alt 18:18-le.
Brown tahab ja viib USA ette 18:16. Prantslased ei jõua seejärel oma rünnakul 24 sekundiga viskeni.
De Colo toob oma esimesed punktid - 16:16.
Smart tabab kolmese - 16:14. Ameeriklaste kolmesed 7st 3, prantslastel 2-st 1.
Kemba Walker tabas kolm vabaviset, USA juhib 13:12.
12:10 prantslastele. Siiani täiesti võrdne mäng.
Prantslased pääsevad 10:8 ette. Avaveerandist on pool mängitud.
Harrise kolmene viib USA ette 8:6.
Mitchell ja Fournier tabavad kaugviske - 5:5.
Skoori avavad mõlema meeskonna punktimasinad: Fournier ja Walker - seis 2:2.
Mäng algas!
Kõlavad hümnid. USA - Prantsusmaa mäng on peatselt algamas!
Tere, korvpallisõbrad! Enne suurt USA-Prantsusmaa mängu meenutame, mis eile juhtus. https://sport.delfi.ee/news/korvpall/mm2019/argentina-hiilgas-serbia-poles-labi?id=87395231