BLOGI | Võimsalt mänginud Argentina lülitas suurfavoriidi Serbia konkurentsist ja sammus MM-i poolfinaali

(40)
Facundo CampazzoFoto: Kim Kyung-Hoon / REUTERS

Korvpalli MM-i esimeses veerandfinaalis sai üllatusega hakkama Argentina, kes alistas Serbia 97:87 ning edenes esimesena poolfinaali.

Argentina alustas mängu hästi ja läks kiirelt 12:4 juhtima. Serbia sai seejärel oma mängu käima ning viigistasid seisu 16:16-le. Esimese veerandaja võitsid lõpuks argentiinlased 25:23. Poolajaks suutis Argentina eduseisu veidi kasvatada ning vaheajale mindi Lõuna-Ameerika tiimi 54:49 eduseisus.

Kolmandal veerandajal vähendasid serblased vahet ning neil oli veerandi lõpus mitmel juhul võimalus mängu juhtima minna. Võimalusi ära kasutada ei suudetud ning enne viimast vaatust oli Argentina edu 68:67. Viimasel veerandajal pääses Serbia korra ka juhtima, aga viimastel minutitel panid näljasemalt mänginud argentiinlased oma paremuse maksma ja võtsid lõpuks 97:87 võidu.

Võitjate eest tegid võimsa mängu vanameister Luis Scola ja Facundo Campazzo, kes viskasid vastavalt 20 ja 18 punkti. Patricio Garino panustas võitu 15 ja Gabriel Deck 13 silmaga. Üleplatsimeheks kerkis serblaste Bogdan Bogdanovic 21 silmaga, Nemanja Bjelica lisas 18 punkti. Kaksikduubliga sai hakkama Nikola Jokic, kelle arvele jäi 16 silma ja 10 lauapalli.

Argentinat ootab poolfinaalis ees kas USA või Prantsusmaa, kes mängivad oma poolfinaali homme.

ENNE MÄNGU:

Kuigi Argentina läbis ala- ja vahegrupi täiseduga, peetakse enne kohtumist kindlaks favoriidiks Serbiat. Põhjus on Serbia tugevamas ja ühtlasemas koosseisus ja asjaolus, et Argentina pole veel ühegi tõeliselt tugeva vastasega mänginud.

USA kõrval MM-i suurfavoriidiks peetav Serbia sai turniiri esimese kaotuse vahegrupi viimases mängus Hispaania vastu. Serbia pidas sisuliselt kogu teise poolaja hakkama saama tippkeskmängija Nikola Jokicita, kes eemaldati kohtunikega vaidlemise eest. Lõpuks kaotas Serbia 69:81.

Selle paari võitja läheb vastamisi kas USA või Prantsusmaaga. See mäng peetakse homme kell 14. Tänases teises veerandfinaalis kohtuvad kell 16 Hispaania ja Poola.

Argentina - Serbia
Tehtud! Argentina alistab Serbia lõpuks 97:87  ja sammub siit esimesena poolfinaali.
Scola vabaviskejoonelt ei eksi, 97:85.
Lõpuni jäänud 48,7 sekundit. Argentina on juhtimas 95:85.
Campazzo ei jää vastust võlgu ja vastab kindlalt üliolulise kahesega! Suurüllatus on väga-väga lähedal.
Kõik pole veel Serbia jaoks läbi! Bogdanovic tabab kolmese ja vähendab kaotusseisu, 91:85.
Campazzo toob järjekordsed punktid ja kasvatab Argentina edu 11 punkti peale.
Bogdanovic tabab kolmese ja vähendab serblaste kaotusseisu.
Scola toob järjekordsed kaks punkti ja tema kontol täna juba 18 silma. Argentiinlased juhtimas 89:78, lõpuni jäänud 2.29.
Scola tabab korvi alt kahese ja võtab veel vea ka välja. Enne vanameistri vabaviset on Argentina juhtimas 87:76.
Scola võtab ründelaua ja tabab kahese, kasvatab Argentina edu 78:73 peale.
Campazzo tabab kolmese, argentiinlased ees 74:70. Mängida jäänud veel 7.30.
Guduric paneb kolmese ja viib Serbia juhtima, 68:70
Kolmas veerandaeg läbi, Serbial oli võimalik minna kohtumist juhtima, aga võimalusi ära kasutada ei suudetud. Argentina enne viimast vaatust ees 68:67.
Bjelica tabab kahest vabaviskest ühe, Argentina veel napilt ees 66:65.
Djordjevic sai tehnilise vea, Campazzo tabas vabaviske ja argentiinlased ees 64:59. Kolmanda veerandi lõpuni jäänud 5.25.
Jokic tabab mõlemad vabavisked ja vähendab serblaste kaotusseisu, 57:59.
Delia toob korvi alt kaks punkti, Argentina ees 56:52.
Kohe-kohe on algamas teine poolaeg! Palli panevad mängu argentiinlased.
Argentina kolmesed on lausa 16st 9, nende resultatiivseim on Patricio Garino 10 punktiga. Serbiale on Nikola Jokic toonud 14 punkti, 7 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.
Äärmiselt resultatiivne esimene poolaeg sai läbi ja Argentina on ees 54:49.
Patricio Garino kolmene põrkab pärast väikest mõtlemisaega ka sisse ja Argentina edu püsib. Neli minutit enne esimese poolaja lõppu juhitakse 42:34.
Kaheksast kolmesest viis tabanud Argentina on teise veerandi alguses 35:28 ette roninud. Peamiselt on väljakul olnud vahetusmehed.
Esimese veerandaja võidab  25:23 Argentina. Facundo Campazzo arvel on 6 punkti, 6 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget.
Argentinalt mitu kangutatud viset ja pallikaotust järjest ja seis on 16:16 viigis. Argentina peatreener Sergio Hernandez võtab 3.26 enne esimese veerandi lõppu aja maha.
Argentina alustaski vägevalt, 12 punkti saadi kiirelt kokku, aga nüüd on Serbia natuke järgi tulnud. Pärast Bogdan Bogdanovici vabaviskeid on seis 12:7, esimese veerandi lõpuni on kuus minutit.
Tere päevast, korvpallisõbrad! MM-i esimene veerandfinaal on alanud ja Argentina on kiirelt 5:0 ette läinud.