BLOGI ja VIDEO | Raskest seisust välja tulnud Prantsusmaa purustas esimest medalit ihanud Austraalia unistuse

(26)

Hiinas toimuva korvpalli MM-i pronksimängus läksid omavahel vastamisi Austraalia ja Prantsusmaa. Magusa 67:59 võidu said prantslased.

Mängu alustasid paremini austraallased, kes pääsesid 10:4 ette. Veerandaja lõpuks oli nende edu 16:11. Madalaskooriliselt jätkus ka teine veerandaeg, mille lõpuks olid austraallased juhtimas 30:21.

Teine poolaeg jätkus Austraalia domineerimisel ning vahepeal oldi ees juba 44:28. Seejärel hakkas prantslaste tagasitulek, kes tegid 14:2 spurdi. Enne viimast vaatust püsis siiski Austraalia napp 46:42 edu.

Viimasel veerandil said prantslased üha enam oma mängu käima ning austraallastel hakkas vigu sisse tulema. Prantsusmaa näitas lõpus paremat visketabavust ning otsustavatel hetkedel säras kolme tabava kolmesega Andrew Albicy, kes tõigi kokkuvõttes 9 punkti. Lõpuks said prantslased kätte 67:59 võidu.

Võitjate resultatiivseim oli 19 punktiga Nando De Colo, Evan Fournier lisas 16 silma. Nicolas Batum viskas sarnaselt Albicyle 9 punkti. Austraalia ründemängu vedas Joe Ingles 17 silmaga, Patty Mills lisas 15 punkti.

Seega jäi taaskord Austraalia pronksmedalist ilma. Ehkki MM-il jõuti esmakordselt nii kaugele, on nad olümpial pidanud neli pronksikohtumist ja iga kord pidanud medalist suu puhtaks püsima. Prantslastele oli see teine MM-pronks järjest, kui sama saavutusega saadi hakkama 2014. aastal.

ENNE MÄNGU:

KORVPALLI MM: AUSTRAALIA - PRANTSUSMAA
Läbi! Prantsusmaa võitis lõpuks Austraalia tulemusega 67:59. Väga valus kaotus ja turniiri lõpp austraallaste jaoks.
56:64. Batum tabab kahest vabaviskest ühe.
56:63. Albicylt järjekordne kolmene ja nüüd juba seis Austraalia jaoks väga hapu. Lõpuni jäänud 1 minut.
56:60. Gobert kasvatab Prantsusmaa edu.
56:58. Albicylt teine kolmene lühikese aja jooksul.
54:55. Fournier viib Prantsusmaa taas ette. Normaalaja lõpuni jäänud 3.50.
52:53. Albicy vajutas koheselt kolmese vastu prantslaste poolelt.
52:50. Bogut tabab kahese ja nüüd Austraalial käimas 6:0 spurt.
50:50. Millsi kahene ja seis viigis.
46:50. De Colo kontsert jätkub kolmesega!
46:47. De Colo viib kahe tabava vabaviskega Prantsusmaa esmakordselt see poolaeg juhtima!
46:45. De Colo tabab kohe veerandi alustuseks kolmese!
46:42 seisul ka 3. veerandaeg lõppeb. Prantsusmaal oli võimalus seis viigistada või isegi juhtima minna, aga lõpuks sai Austraalia ise väikese edu.
46:42. Dellavedova toob üle pika aja Austraaliale punkte.
Prantlased on teinud 14:2 spurdi.
44:42. De Colo leiab suurepärase sööduga Poirier. Prantsusmaa on vaid kahe punkti kaugusel! Kolmanda veerandi lõpuni jäänud 1.31. Austraalia võttis time-outi.
44:38. De Colo toob kiirrünnakust veel kaks punkti juurde. Prantsusmaa on saanud uue hingamise.
44:36. De Colo kahene vähendab taas vahet.
42:34. Batum leiab ilusa sööduga Poirier, kes vajutab palli pealt.
42:32. Batum tabab väga olulise kolmese, prantslaste kaotusseis vähenenud 10 punkti peale. Kas suudab Prantsusmaa nüüd mängu muutust tuua?
42:28. Baines toob korvi alt kaks punkti juurde.
40:28. Fournier tabab kauge kolmese.
38:25. Batum vajutab pealt ja vähendab vahet.
38:23. Ingles ei eksi ka vabaviskejoonelt, mehe arvel juba 15 punkti.
37:23. Ingles tõmbab Gobert' kohvile ja toob korvi alt kaks punkti juurde. Lisaks veel vabavise ka mehele otsa, sest Gobert tegi vea.
33:21. Kay tabab koos veaga kahese ja veel vabaviske otsa ning kasvatab eduseisu enam kui 10 punkti peale.
Teine poolaeg on alanud. Palli paneb mängu Austraalia.
Esimene poolaeg läbi! Madala skooriga esimese vaatuse võidab Austraalia 30:21. Austraalia suurimad punktitoojad: Ingles (12), Mills (8). Prantsusmaal Fournier (8), De Colo (5).
30:21. Vägevas hoos Ingles toob raske viskega kaks punkti juurde.
28:21. Ingles võttis ründelauapalli ning tõi korvi alt kaks punkti juurde.
26:21. Fournier tabab üliolulise kolmese.
24:18. Ingles toob järjekordsed punktid Austraaliale, mehe arvel 8 punkti.
22:18. Fournier tabab kõik kolm vabaviset.
22:15. Bogut paneb kahest vabaviskest ühe sisse.
19:15. Labeyrie lõpetab kiirrünnaku pealtpanekuga.
19:13. Poirier vastab kahesega.
19:11. Ingles lajatab kolmese.
1. veerandaeg läbi. Austraalia võidab selle 16:11. Ründes on mõlemad meeskonnad mänginud võrdlemisi lohakalt, mida ilmestab ka mõlema tiimi poolt tehtud kuus pallikaotust.
16:11. De Colo vastab sellele viimase sekundi kolmesega.
16:8 Ingles ja Bogut lõpetavad ilusa kombinatsiooni kahesega.
14:8. Ingles tabab ühe vabaviske kahest. Võrdlemisi kiiresti möödunud esimese veerandaja lõpuni jääb 1.29.
13:6. Baines tabab kolmese.
10:4. Mills lõikab korvi alla ja kasvatab punktiarvet. Austraalia on kohtumist selgelt paremini alustanud.
8:4. Mills tababki ühe vabaviske.
7:4. Gobertile vilistatakse ründel viga, mees saab lõpuks tehnilise ja austraallastel võimalus eduseisu kasvatada.
5:4. Ntilikina tabab kahese.
5:0. Mills tabab äärest raske kolmese.
2:0. Kay toob korvi alt kaks punkti ja avab punktiarve.
Kohtumine on peagi algamas!
Tervist, korvpallisõbrad! Suur korvpallipäev on peagi algamas. Kõigepealt ootab meid ees pronksimatš, kus vastamisi Austraalia ja Prantsusmaa.

Austraalial on täna võimalus võtta esimene medal korvpalli MM-ilt. Kusjuures ajalugu on nad juba teinud, sest MM-i poolfinaali jõudsid nad tänavu esimest korda.

Austraalia läbis alagrupiturniiri ja vahegrupi täiseduga. Veerandfinaalis mindi vastamisi Tšehhiga, kes alistati 82:70. Poolfinaalis ootas austraallasi ees Hispaania. Seal sai Austraalia valusa kaotuse, kui alles teisel lisaajal pidid nad tunnistama hispaanlaste 95:88 paremust.

Kui MM-i pronksikohtumist mängivad nad esimest korda, siis olümpiamängudel on nad nii kaugele jõudnud neljal korral, aga alati medalist ilma jäänud.

Pronksi nimel hakkavad nad heitlema Prantsusmaaga. Kaks koondist on omavahel juba tänavusel MM-il kohtunud. Vahegrupi matšis sai napi võidu Austraalia, kes oli parem 100:98. Vaatamata kaotusele edenes Prantsusmaa siiski sealt grupist teisena veerandfinaali. Kaheksa parema hulgas lülitati mäletatavasti konkurentsist valitsev maailmameister USA numbritega 89:79. Poolfinaalis jäädi aga 66:80 alla Argentinale.

Prantsusmaal on MM-ilt üks medal ette näidata, kui 2014. aastal teeniti pronks.

Pronksimatš algab Eesti aja järgi kell 11.00. Delfi kajastab sündmusi otseblogi vahendusel.