VIDEO: Venetsueela ja Argentina korvpallikoondised tagasid koha Rio olümpiale

Luis Scola tegi ajalugu!
Ajalugu teinud Venetsueela korvpallikoondis
Ajalugu teinud Venetsueela korvpallikoondisFoto: ALFREDO ESTRELLA, AFP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide korvpallikoondise osaluseta peetud FIBA Ameerika meistrivõistlused võitis üllatuslikult Venetsueela. Nii nemad kui finaali jõudnud Argentina tagasid otsepääsme tuleva aasta olümpiaturniirile.

Venetsueela võit oli seda ootamatum, et paljud koondised suutsid tähtsaks turniiriks kokku saada nimeka koosseisu. Näiteks Kanadal oli rivis koguni üheksa NBA klubide mängijat, kuid poolfinaalis komistati just Venetsueela otsa 78:79. Venetsueela koondises mängib vaid kaks meest koduliigast kaugemal - Iisraelis Gregory Vargas (Haifa Maccabi) ja Prantsusmaal John Cox (Le Havre).

Finaal Venetsueela ja Argentina vahel lõppes skooriga 76:71. Võitjate resultatiivseim oli Heissler Guillen 15 punktiga. Kaotajate leeris viskas 21 punkti Andres Nocioni.

Venetsueela võitis FIBA Ameerika meistrivõistlused esmakordselt. Olümpiale kvalifitseeruti teist korda, varasem kogemus pärineb 1992. aastast Barcelonas. Kanada, Mehhiko ja Puerto-Rico tagasid kohtadega kolmandast viiendani pääsme olümpia lisavalikturniirile.

Üks oluline sündmus leidis turniiri käigus veel aset. Nimelt tõusis punktitabelis kõigi aegade parimaks argentiinlane Luis Scola, kes möödus legendaarsest brasiillasest Oscar Schmidt´ist. Scola on FIBA Ameerika meistrivõistlustel visanud 1306 punkti, ühtlasi valiti ta seekordse turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks.


Vaata finaali kokkuvõtet: